Naturea Mı N&D Mi

losive

Anket

Naturea
(17 oy)
N&D
(29 oy)
Toplam (46 oy)

2 aylık bir kedi için hangisini tavsiye edersiniz ? Naturea Cat&Kitten Tahılsız Somonlu mama mı N&D Tahılsız Tavuk Etli ve Narlı Yavru kedi maması mı ? Kullananlar tecrübelerini belirtirse herkes faydalanmış olur.

36 CEVAP

kedilulu

ND mamada fazla ve gereksiz vitamin var.ND kullanıp böbrek sorunu yaşayanlar fazla vitamin den yaşıyor.Naturea hem içerik olarak daha iyi hemde abartı vitaminler yok.

MERQ

Öncelikle ND almayın, aldırtmayın!

Naturea mazisi çok yeni 10 yıllık bir Portekizli mama üreticisidir.

Öncelikle mamanın içinde yüzde 75 et falan yok! Bu tüketici avlama taktiğidir. Firmanın iddiası içerisindeki et oranının yüzde 75'inin taze et olduğu, paketin yüzde 75'i değil! Atıyorum, 7 kiloluk paketin içinde 2 kilo et var ve bunun yüzde 75'i taze et olunca, o mamanın yüzde 75'i taze et olmuyor! Bu mama 2 kilosu 200 tl edecek bir mama değil!

Ben bu mamayı önermiyorum. Ambalajında sözde yüzde 75 rakamını kullandığı mamanın protein oranı yüzde 32! ki bunun bir kısmı bitkisel protein! Sırf buradan bile jetonunuz düşsün. Sanabelle alın, yarı fiyata daha kaliteli, köklü geçmişi bir firma ve Alman! Paket üzerinde yüzde 20+5-25+5 taze et yazar bitti gitti kardeşim! O mamanın yüzde 25-30'u taze ettir! Denetim mekanizmalarının olmadığı ülkelerin mamalarına kapılmayın!

minky

Naturea bencede.Dendiği gib ND de fazla vitamin eklemesi var ve fazla vitamin böbrekleri yorar.Naturea daha iyi.%75 et var içinde.Vitamin eklemeleride abartı değil.Hem zaten ne bu aralar bozmuş biraz riske değmez

gulena

Naturea

losive

Naturea içerik olarak çok güzel ama ülkemizde çok kullanan yok diye biraz ön yargılıyım

losive

Git*igidiyor da 7 kiloluk alınca naturea kilosu 60 liraya geliyor o içeriğe göre bence gayet uygun ve yavru normal kısır yetişkin her türlü kedi için kullanılabiliyor

losive

Bilgilendirdiğiniz için sağolun bir sürü kişi övünce içeriğinin iyi olduğunu düşündüm ben biraz araştırayım.

losive

Ayrıca Sanabelle de içerik olarak pek iyi bir mama değil içinde küspe var sırf Alman firması diye N&D ye rakip elit bir mama olarak gösteriliyor fiyatını hakettiğini düşünmüyorum.

MERQ

Valla şekersiz pancar küspesinin zararlı olduğunu nereden çıkardınız bilmek isterim? Doğal lif kaynağı işte. Size bir şey söyleyeyim ama sakın şok olmayın! Kullandığımız tüm kuru mamalar aslında birer küspedir! Kedilere patates nişasta devam en iyisi. Tam bir nişasta beyine dönüşsünler.

2 kilosu 100 tl, 10 kilosu 400 tl'ye satılan bir mama zaten. Yüzde 30 taze et barındırıp 10 kilosu 400'e satılan bir mama söyleyin onu alalım?

losive

Ne yani fiyat performans konusunda iyi diye illa onu mu alalım daha çok bütçe ayırabilecek olanlar daha iyi içerikli mamaları alabilir

deniznergis

ben kullandım 5 ay tavuklu kıtten olandan kedim çok seviyordu ve yaş mama ile destekliyordum naturea tavuklu tavşanlı yaş mama ile fakat kedimin tavuk alerjisi çıkınca bıraktım kuzu etlisi imal etsın bugun yine dönerim naturea mamaya .

losive

@MERQ ayrıca 2 kilosu 100 lira olan sanabelle nerde merak ettim ben tyoldan bakıyorum sanabelle yavru kedi maması 2 kilosu 138 lira

deniznergis

kediye pancar küspesi neden verilirki süt için sagımmı yapıcaz kediyi

MERQ

@losive

Ben illa onu alın demiyorum ki ben zaten şu an Acana kullanıyorum. Sanabelle, Naturea'dan fiyat, içerik, kalite güven olarak daha iyi diyorum. 2 kilosu 200 tl etmez o mamanın!

Buketbayraktar

Başka bir başlıkta daha yazmıştım aynısını ben naturea yerine biraz daha ekler acana alırdım. Portekiz üreticisi olan bir firma ve bana pahalı geliyor çok güven vermiyor. Ben britcare kullanıyorum hem fiyat olarak daha uygun hem içerik olarak daha güvenilir olduğunu düşünüyorum