Minik Kedim İshal Oldu :(

Merhabalar 1 aylık var yada yok bir kedi sahiplendim geleli 4 gün olacak veterinerden kuru mama aldım bunun ile birlikte süt veriyordum şırınga ile ama su ile karıştırıyordum ishal olmaması için kuru mama belki tek tüketildiğinde kabız yapar diye düşünmüştüm. Bazen hapşırıyor sanırım birkaç kez denk geldim. Poposundan sıvı bir şekilde geliyor dışkısı yapmaya çalışırken ağlıyor. Yanmaması için biraz zeytinyağı sürdüm pişik olmaması için arada bir havalandırma amaçlı üflüyorum kurumasını sağlıyorum. Islak mendil ile temizlemiştim ilk acaba o mu böyle yaptı çok üzülüyorum daha minicik acı çekmesin. Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin :(

4 CEVAP

Pufininelifi

İnek sütü mü kullanıyorsunuz? Eğerki inek sütü kullanıyorsanız onun ishal yapmış olma olasılığı çok yüksek. Bence süt vermeyi bırakın. Yavru kediler için olan süt tozlarından kullanıyorsanız toz dengesini ayarlayamamış olabilirsiniz. Üşütmüşte olabilir. Hapşırıyor diyorsunuz. En iyisi veterinere göstermeniz. İç-dış parazit uygulamalarını yaptırmış mıydınız? Parazitten kaynaklıda olabilir. Son olarak bir daha ıslak mendil kullanmayın. Tuvalet kağıdını ıslatarak silin.

Kedim bugün uyandığımda bol bol su içti ilk korkmuştum ancak son ishalli dışkısını da yaptıktan sonra normale döndü herşey bahsettiğiniz süt tozundan aldım 3 gündür benimle olduğu için sadece mamasını ve malzemelerini edinmiştim şimdi aşılarına başlatacağım çok teşekkürler ilginiz için

BuseDM

Sürekli kuru mama verin arada birde süt ve suyu karıştırarak verin ıslak mendille silmeyin daha sonra orayı yalayacak ve içindeki kimyasalları da alıcaktır, bol bol kuru şeyler verebilirsiniz ama yinede mama daha iyi olucaktır geçmiş olsun miniğe :(

Pufininelifi

Rica ederim ne demek :)