Eve Yeni Kedi Gelmesi Ve Alışma Süreci

inferi0r

Evde 9 aylık dişi bir toxedomuz var, yaklaşık 4 aydır bizimle ve ona yeni doğmuş biz kardeş getirmek üzereyiz :)
İlk defa bebek kediyle büyük kediyi birbirine alıştırma süreci yaşayacağız.
Gelecek olan kedicik de dişi.
Bu süreçle ilgili önerileriniz varsa çok çok sevinirim.
Kedilerin birbirine alışması için yaptığımız klasik yöntemler yetecek mi diye merak ediyorum çünkü gelecek olan kedi çok küçük malum.

6 CEVAP

tecrübem var geldiğinde hemen anlaşmaz ona zaman verin ama tabi kişilikten değişir bizimki 5 gün fln tıslamıştı sabırlı olun birbirlerine vurabilirler gözetiminiz altında dursun yemek ve su kaplarını ulaşcağı yere koyun

inferi0r

Teşekkürler

inferi0r

1 hafta neredeyse hiç buluşturmayı düşünmüyoruz zaten, ayrı odalarda tutucaz.

inferi0r

1 hafta neredeyse hiç buluşturmayı düşünmüyoruz zaten, ayrı odalarda tutucaz.

FA

Her yolu denedik ancak bazıları hiç alışamıyor maalesef.Karakterleriyle alakalı küçük olan kendinden olanı daha çok seviyor, büyük olansa tam tersi.Neredeyse 8 ay oldu evdeki 5 yaşındaki kedi bizim diger küçüklüğü kabul etmedi hala tıslayıp saldırıyor, küçük olansa ısrarla yanına gidiyor😬.Bu sebepten evin farklı katlarında kalıyorlar.

inferi0r

5 yıldır tek çocuksa şimdi zor gelmiştir belki kardeş :)
Umarım bizimkiler öyle olmaz, size de çok çok kolay gelsin