Kedimi Kısırlaştırdım

Berf28

Sabah Kedimi kısırlaştırdım vet akşam 10 11 gibi su verin sabahta mama verebilirsiniz dedi baya aç kalmış oluyor sizce ne yapmam gerekir? Bide yaraya cyristalin yara solüsyonu sıksam daha çabuk iyileşir mi? Huniyi de bi kaç kişiye sordum takmana gerek yok yalamıyo dedi sizin fikirleriniz neler ?

9 CEVAP

Berf28

Kedim dişi

FA

Mart ayında ben de kızımı kısırlaştırdım.İlk etapta yakalık kullanmayı düşünmedim ta ki sabah kendine geldiğinde dikişlerini o mavi solüsyonu yalamaya başlayana dek.Yakalık kesinlikle gerekli 3 gün yakalığı hiç çıkarmadım.Sonrasında ise 2 gün daha kullandı ancak kontrollü bir şekilde günün bazı saatlerinde yakalığı çıkardım.4 gün boyunca günde 2 kere mavi solüsyondan sıktım sonrasında ise kantaron yağı sürdüm.Dikişlerini de kısırlaştırmadan 1hafta sonra aldırdım hiçbir sıkıntı çıkmadı.

deniznergis

Geçmiş olsun bizde aynı olayları yaşadık narkoz etkisinde olduğu için geç saatte su ve mama verin demiştir şu an tahminen ayilmaya çalışıyordur sürünerek yerde biz yakalik takmadik erkek kedime ilaç sprey falanda kullanmadık sadece yükseğe falan çıkmasın diye dikkat ettik zaten ayilinca direkt mamaya hücum etti .ertesi gün yalayip durdu yakalik cok stres yaptırdi kedime .

Berf28

Yükseğe zıplamaya yeltendi zıplayamadı ben çıkardım yakalık takmadığınızda yalamadı mı peki yarasını

alabalik32

Geçmiş olsun. Erkek mi dişimi belirtmemişssiniz. Yarasına hiç birşey sürmeyin. Akşam 10 11 gibi su kabını koyabilirsiniz önüne. Bir çorba kaşığı dolusu kadarda yaş mama verin. Ertesi günde yaş mamayla besleyin. Sonrasında normal hayata devam.

Elifsu17

Ben de bebişimi yeni kısırlaştırdım 10 gün oldu. Özelden yazarsanız size tecrübelerimi paylaşayım

1Alp12323

Benim de kedim kısırlaştırdım yemek verme yoksa kusar ve boğula bilir biraz bekle veterineri dinle

Berf28

Hiç durmuyor yerinde yakalık taktım istemiyoe ama diğer türlü yalıyor ne yapıcağımı şaşırdım

Berf28

Huni kaç gün kalmalı kafasında?