Kediler Yalnız Kalınca Üzülür Mü

Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar🌸
Benim 2 tane erkek kedim var.
Bende günün 8 saati işyerinde oluyorum eve geldiğimde canları sıkılmıştır diyip onlarla oynuyorum ve ödüller veriyorum.
Ama bazen ara ara mesaili çalışmak zorunda kalıyorum.
Mesela şimdi Ofise gidicem sabaha kadar işyerinde olmam gerekicek.
Evde benden başka ilgilenecek kimse olmadığından evde yalnız kalıyorlar.
Hemen hemen yanlarında 12 saat olmayacağım.
Kediler evde yalnız kaldıkları için üzülüp ağlarlar mı?
Yoksa iki kişiyiz ev bize kaldı diyip hep uyurlar mı?
Sizde durumlar nasıl?

9 CEVAP

  1. Katta oturuyorum ve onlar için camın önüne 1.buçuk metre kedi evi yaptırdım.
    İçinde hamak, yatak, tırmalama tahtası vs var.
    Otomatik su sebilleri var taze suları her daim hazır.
    Oyuncakları hep ortalıkta, mamalarıda öyle.
    3 adet tuvaletleri var pisletmeye karşılık ellerinde olanak olsun diye:))
    Evde onlar ev sahibi ben kiracıyım öyle düşünebilirsiniz:))
    Ama evden çıkarken hep arada kalıyorum:(
    Acaba ağlarlar mı ben yokken veya canları sıkılır mı diye.
    Bu hissi hemen hemen hepimiz biliyoruzdur çok kötü bişi.
    Malı mülkümü batırmışım da ortada kalmışım gibi bir his😊😊
    Ama öyle güzel yorumlar yapılmış ki herkesin eline sağlık, çok güzelsiniz.
    Beni çok rahatlattınız♥️
    İyiki böyle bir mecra var..
    Dışarıda Rabbimizin emaneti olan canlılara eziyet eden onca insan varken burada bu kadar düşünceli insanla olmak çok güzel..
    Sevgiyle ve patili dostlarımızla sağlıklı geceler diliyorum🌸

buse_007

Kediler dışarıyı izlemeyi çok severler onlara yüksek bi yer ayarlayıp perdeyi de açarsanız görüp izlemeye başlarlar ve sıkılmazlar. Zaten günün 4/3 ünde uyudukları için sizide göremeyince uyurlar. Benimde okula gitme ihtimalim var annemler işte olucak bende öyle bişey yapmayı düşünüyorum inşallah sıkılmaz

SetenayG

Tasalanmayın mis gibi takılıyor onlar :) bende aynı şartlarda çalışıyorum, konfor alanları yaratılırsa, oyuncaklar tuvaletlerinin temiz olması mama kapları vs 2 gün kaldıkları da oluyor benimkilerin.

Superisi814

Merhaba ,
2 tane olmalari bu durumda cok büyük avantaj😊Onlari bu kadar düşünen güzel yüreginize sağlik.Onlara kedi tvnu dedigim pencereden dişariyi izleme olanaği sunabilirsiniz..
Iki taneyken sıkılmazlar ancak sizi özlerler.Bu da cok normal..Yüreginizi ferah tutun , tek olaydi strese girebilirdi onca saat.Hayirli Ramazanlar.

MerveeYzgcgl

Tek olsa sıkılırdı ama yanında bir yoldaş olduğu için çok sıkılacaklarını düşünmüyorum. Ama aklınızda şüphe kalıyorsa ortaya toplarını ve oyuncaklarını bırakıp siz yokken de oyun oynayıp enerjilerini atmalarını sağlayabilirsiniz. Hayırlı ramazanlar😊

emreovec

Ben günde 8 saate yakın hafta içi bırakmak durumundayım. Çalışıyorum. Kapıdan gelince iki mır mır yapıp bana göbeğini falan dönüyor yarım saat 45 dakika baya bir seviyoruz birbirimizi. Sıkılma değil de sanki özlüyor :) Ama yapacakta birşeyim yok.

Herkese çok teşekkür ederim, güzel yorumlarınız benim için çook kıymetli..♥️
İçim rahatladı gerçekten♥️

Edaznn

Tek değil zaten, sıkılacağını sanmıyorum ama sizi özleyebilir. Geldiğinizde de ilgileniyormuşsunuz zaten sorun olacağını sanmıyorum.

Esnzn

insan ister istemez insani duyguları hayvanlara da yüklüyor ve öyle değerlendiriyor. sanki hayvan evladını değil de insan evladını bırakıyormuşuz gibi düşünüp vicdan azabı duyuyoruz ama hayvanlarda durum bizden farklı. onlar bebekliklerinden beri annelerinin avlanmaya gidip bir süre ortalıktan kaybolmasına alışıklar merak etmeyin. avlanmaya gittiğinizi düşünmelerini sağlayabilirsiniz dönüşte yaş mamayla gelip :))