Kilo Aldıran Mama

Zesinnn

Arkadaş nd kullanıyorum kedim 8 aylık (dişi) 2.200 kilo hala mamasını düzenli yiyor çok enerjik ve sürekli hareket halinde bir kedi biz neredeysek yanımızda 1-2 ay nd ye ara verip kilo almasına yardımcı olabilcek bir mama arayışımdayım fakat içerik konusundan hiç anlamıyorum. Bütçe sınırım yok öneri ve tavsiyelerinize açığım viyo reinforces kullanıcam son umudum artık o aşırı iştahlı bir kedi değil ama yemesindede sorun yok nd harici happy cat junior severek yemişti yardımcı olaranlara Teşekkür ederim

7 CEVAP

melist35

reinforces sindirim problemleri için genelde, kiloya çok faydası olmaz. viyo recuperation verebilirsiniz, her sabah yaş mama ile karıştırıp 1 hafta 10 gün boyunca verebilirsiniz. ayrıca nd tahılsız olduğu genelde kilo alamıyor kediler. proplan kitten verebilirsiniz. çok besleyici ve güzel kilo aldıran bir mamadır. düzenli olarak da aminosol kullanmanızı öneririm. iştah açıyor. sabahları şırıngaya 1 mg aminosol, 1mg su çekip ağzına sıkabilirsiniz. bundan yarım saat sonra falan viyo karışımını verip gün içinde tabağını sürekli kuru mama ile doldurursanız güzel kilo alacaktır.

Esinlik

@melist35 merhaba, aynı durum bende de var. Kedim çok seçici bir kedi o yüzden mama çok seçiyor ben de kilo almasını istiyorum. Kedim scottish fold cinsi 4 yaşında. Şimdiye kadar royal canin pro plan ve nd kullandım ama hiçbirini böyle iştahla ve severek yemiyor. Ben de iştahla ve severek yiyebileceği bir mama arayışındayım

MERQ

Arkadaşlar kediler hakkında hiçbir şey bilmiyorsunuz! Yahu kendiniz diyorsunuz 8 aylık diye! Daha ergenliğinde o hayvan nabzı 200 üzeri atıyor yediğini yakar. Kedilerin 6-8 aylık bir geçiş dönemleri olur böyle çirkin, zayıf tipsiz gözüktükleri bir ara dönem. Sizin ergenliğe adım attığınız bıyıklı, çatal sesli tipiniz gibi. 1-2 yaşlarında vücutları toparlar yetişkinliğe adım atarlar. İlk kedimin ergenlik fotoğraflarını haftaya yükleyeceğim. 6 aylık farkı görürsünüz.

Kedilere kilo aldırmaya çalışmayın! Onlar sizin pofuduk "göbişli" oyuncak peluş ayılarınız değil! Yaşlılık dönemlerinde de burada ağlıyorsunuz "kedim obez" diye! Kedilere kilo aldırabilmek büyük başarı ister! Metabolizmaları deli gibi çalışan hayvan nabızlı hayvanları obez yapmayı başarmak o kaliteli diye aldığınız karbonhidrat, nişasta bombası mamalarla başarılabilir ancak!

Zesinnn

....

Srtczybk

@melist35 proplan için çok besleyici yazmışsınız şimdi linçlemeye gelirler sizi dikkat edin :)

Zesinnn

Teşekkürler 🙏

Kilo için kitten mama almanızı öneririm. Rc baby and Mother nd nin kitten kilo aldırır mi bilmiyorum cok kullandik ama bizimkilerin kilosu iyiydi. Haftada 1 2 kere haşlanmış yumurta-tavuk-kirmizi et-balik verin yoğurt seviyorsa verin. Veterinere de kontrole gidince bir danışın