Kedim Kakasini Kumuna Yapmıyor

Merhaba benim kedim kanadını kuma yapmıyor aslında cisini kuma yapıyor fakat nedense kakasini yapmıyor üstelik dün akşam farkettim ishal olmuş ciddi bir durum olabilir mi

6 CEVAP

Benim1kedimvar

Kediniz kaç aylık ?
mama değişikliği yaptınız mı ?
mama kabının yerini değiştiniz mi? kum kabınin yerini değiştiniz mi ?
daha önce böyle bir şey yapmış mıydı?
Ne zamandir sizinle ?

HAY_DOST

17 gündür hiç mi kaka yapmıyor?

patili

kediler kendilerinde bir rahatsızlık oldugunda bunu daha net anlamanız için kumlarının dışında bir yere kuvaletlerini yaparlar. Bu bir nevi sinyaldir. Gözlemde kalın ishali birkaç kez tekrar ederse mutlaka koşa koşa veterinere..

Benim1kedimvar

Bunun için çok basit bir yöntem var ve genelde yavru kediler kum kabına yeri değiştirildiğinde başka yerlere tuvaletlerini yapıyorlar bunun için yöntemse ne yaptıysa kakasını veya çişini peçeteye bulayıp kumuna Gömün ve kumuna ilk yaptığı zaman hemen temizlemeyin biraz kumuna kakası veya çişinin kokusu iyice sinsin arada bir uyanık olduğu zaman tabii gidip kumunu koklatin. Kumuna gittiğinde ve kumuna yaptığında Ona ödül maması verin başını okşayan sevdiği şeyleri yapın sevdiği oyuncaklarla oynatın

*kakasını

2 aylık henüz mama değişikliği yapmadık mama kabi ve kum kabinin yerini değiştirdik evet daha önce yapmadi ilk defa oldu 10 hazirandan beri bizimle