Kedimin Yanağında Şişlik?

itsmecers

Yazlık bir yerde bahçeli müstakil bir evde yaşıyorum. Kedilerim istedikleri gibi bahçemize girip çıkıyorlar. Sabah mama vermek için yanlarına gittiğimde 6 aylık kedimin sağ yanağında şişlik olduğunu farkettim. Ağzının içinde veyahut diş sağlığında herhangi bir problem yok. İştahı da hiç yok ne olmuş olabilir? En yakın vet birkaç km uzakta bu yüzden hızlı bir cevap için soruyorum. Teşekkür ederim.

5 CEVAP

Ayben02

Benim kedim de dışarı çıkınca olmuştu tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ama büyük ihtimalle kavga ettiği için mikrop kapmış iltihap olmuştu hekime söyledim gidene kadar kendisi patladı evde yara spreyi vardı hekim 5 gün sıkın geçer dedi siz de hekimle gorusebiliyorsaniz görüşün çünkü tam olarak ne olduğunu bilemeyiz geçmiş olsun

Elle kontrol yapabilirsiniz, yanınızda bir kişi ile ense ve ön ayaklarını tutarak fazla bastırmadan şişlikte parmağınızı gezdirin sert bir cisim varsa hissedersiniz, antiseptik spreyiniz mevcut değilse, furacin veya nitrocin hiç olmazsa teramycin merhem kullanabilirsiniz.

Superisi814

Ari , böcek vs. Sokmuş olabilir.Yine ayni şekilde kavga etmiş , darbe almıs olabilir.
Bence resmini veterinerinize gösterin tel .ile.Ihtimaller o kadar çok ki..
Yanlis tedaviye de sebebiyet verebiliriz.

itsmecers

Dudağını kestirmiş, veterinere fotoğrafını gönderdik. Normal şartlarda kendiliğinden iyileşir ama yanağı şiştiği için belki içinde cisim olabilir diyerekten görmek istedi. Götüreceğiz bakalım :(

itsmecers

Çok teşekkür ederim dediğinizi denedik içinde cisim yok.. sadece şişlik. Furacin sürdük