Kedim Kızgınlık Döneminde Mi

Kedim erkek ve 5 aylık normalde hep oyun amaçlı elimi ısırırdı bu sabah birden uyurken kalktı elimi ısırmaya başladı sanki bir dişi kedi ile çiftleşir gibi Sonra garip sesler çıkarmaya başladı ve bir baktım bi erkek organının ortasında pembe bir şey çıkmış veterinerimiz 6 aylıkken kısırlaştırırız demişti kızgınlık dönemine mi girdi şuan yardımcı olabilir misiniz lütfen:(

7 CEVAP

Ixterene

Evet öyle görünüyor bence bi vete danışın

MerveeYzgcgl

İdrar bırakmıyorsa bence biraz daha bekleyin. Veterinerinize danışın taba ki ama 6 ay sanki kısırlaştırmak için biraz erken gibi. Bazı kedilerde erken kısırlaştırmada testesteron düzeyinin azalmadığı görülüyor o yüzden en iyi bilgiyi veterinerinizden alın. Kolay gelsin :)

simbakedi

buyuk ihtimalle kizginliga girmistir ama bence eve isaretleme yapmiyorsa 6 aydan sonra da buyumesini bekleyebilirsiniz. benim kedim de 5.5-6 aylik o 4 aylikken girdi kizginliga. evdeki surekli dovdugu oyuncagi agzina alip miyavliyordu biz de ordan anladik. o oyuncagini kaldirdim su an evi kirletmemesi icin hala bir sorun yasamadik buyuyebildigi kadar buyumesini bekliyoruz. kizginlik da sorun olmuyor oyun oynatip onu yordugumuz zaman.

1 2 gündür miyavlıyor biz onunla konuştukça ama henüz daha idrar bırakmıyor ilk kedim daha çok bir tecrübem yok yorumunuz için
teşekkür ederim

FA

Kızım ilk kızgınlığa girdiğinde ben de anlamadım, acı çekiyor gibiydi, veterinere götürdüm deterjandan zehirlenmiş dedi😟.Veterinerden en iyi bilgiyi alamayabilirsin zira çoğunun beyni ticari amaçlı çalışıyor.Boşu boşuna 2 iğne yedi ve evimize döndük.Araştırıp sordum ancak öyle anlayabildim.

simbakedi

idrar birakmadiysa ve sizi asiri rahatsiz etmiyorsa bence de 6 aylikken hemen kisirlastirmayin derim. biraz daha buyusun olgunlassin. normalde 1 yasinda oneriliyormus erkek kedi kisirlastirilmasi ama 6 aylikken de yapiliyormus. siz gun icinde 2-3 kere yarim saat oynarsaniz bu davranisi unutacaktir bizimki gibi. arada geceleri miyavladiklari oluyor onun icin de gece yatmadan iyice yorup mamasini koyuyoruz miyavlayacak hali bile kalmiyor :D

Hepinizin yorumları çok değerli benim için görüşleriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar