Lenf Bezi Şişmesi

tugbaakalem

Bugün yavru kedimin karma aşısı için veterinere gittik lenf bezleri şiş olduğu için ve ateşi düşük olduğu için aşıyı yapmadı evde bir tane daha kedim var aşıları tam bulaşıcı bir durum olabilir mi çok endişelendim

14 CEVAP

simbakedi

bulasici olup olmayacagini veterinere sorun ama hemen endiselenmeyin benim kedimde de oldu aynisi 4-5 gun vitamin+antibiyotik ilac kullandik ve gecti. bu sirada burnu yara olmustu enfeksiyondan dolayi ilacin bittigi hafta o da iyilesti su an hicbir seyi yok

tugbaakalem

Vitamin aldık bugün ve iç paraziti tekrarladı veterinerimiz kedimin tek gözü yok gözünü kaybetmiş bir bebek ve 2 aylık ondan dolayı da olabileceğini söyledi fakat internette araştırdığım da fiv olabilcegi yazıyordu o nedenle inanılmaz derece de korktum

simbakedi

biz de ilk basta vitamin kullandik daha sonra gecmeyince ilacla birlikte devam ettik. gercekten o 15 gun ben de kedimde viral bir hastalik var diye cok korktum. ayni sekilde bizde de ic parazit tekrarladi ama biraz suresi gecmisti zaten ilk ic parazitinin ustunden o yuzden lenfleriyle mi alakaliydi kesin bir sey soyleyemem. tek diyecegim internete bakmayin hic hep kotu seyler yaziyor. lenf bezi sismesi insanda da cok kotu hastalik habercisi olabilecegi gibi gelip gecici de olabilir yani o yuzden hemen endiselenmeyin. ilacini vitaminini aksatmayin yuttugundan emin olun yeter. umarim en kisa zamanda iyilesir kediniz cok gecmis olsunn

tugbaakalem

Çok teşekkür ederim içim bir nebze olsun rahatladı

simbakedi

kediniz nasil oldu acaba

tugbaakalem

Kedimin tek gözü yok ve olmayan gözünün olduğu yerde iltihap oluşmuş veteriner enfeksiyondan dolayi da lenf bezlerinin sisebilecegini söyledi göz damlası ve vitamin kullanıyoruz cuma günü kontrole gideceğiz umarım kötü bir şey yoktur

simbakedi

tekrardan gecmis olsun yasadiginiz korkuyu anlayabildigim icin merak etmistim. kotu dusunmeyin sonucta kedinizin ekstra bir durumu varmis boyle gecip gidecek bir olay olma ihtimali cok yuksek. cuma gunu tekrar yazarim ben :D iyi iyilesmeler diyelim size

tugbaakalem

Çok teşekkür ederim ilginize bilgilendirin mutlaka umarım basit bir şeydir 🙏🏻🥰

tugbaakalem

Merhaba kedimin gözü enfeksiyon kaptığı için sistigine emin olduk dün kontrole gittiğimizde şişlik inmişti antibiyotik tedavisi görmüştük vitamin eşliğinde, durumumuz gayet iyi çok şükür 🙏🏻🥰

simbakedi

gercekten cok sevindim❤️❤️❤️ gecmis olsun tekrardan size. boyle bir kediyi de sahiplendiginiz icin ayrica tesekkur ederim upuzunnn yillariniz olsun birlikte❤️

tugbaakalem

Çok teşekkür ederiiz inşallah tüm kedicikleri upuzun güzel bir ömrü,yuvası 😻🥰🙏🏻

Sel_sel

Veterinere sormalısınız

simbakedi

merhaba kedinizin durumu nedir

nesliiefe

kedimin lenf yumrusu var antibiyotik iğne kullanıyoruz, kullanan arkadaşlar vitamindir onerebilirmi