Çam Peleti Kum

sarmonella

çam peleti kum hiç kullanmadım, bilgilendirir misiniz?

8 CEVAP

Elekli tuvaletlerden alırsan kullanımı kolay oluyor. Çok sağlıklı. Kediler için özel topaklanan formları da var ama bildiğimiz doğal pelet de kullanılıyor. Suyu alınca islananlar ufalaniyor. Elekliyse asagi dusuyor. Kakayi örtmüyor, ustten alman lazım. Koku konusunda bentonit daha iyi. Alıştırmak için önceden kullanılan kuma karıştırılarak denenebilir. Elekli tuvalette pratik ama değilse zor.

Beyzaduman

Merhabalar, ben natural bastet topaklanan pelet kum kullanıyorum. Kedim için aldığım en güzel karar gerçekten. Tozutma sıfır benim için en önemli nokta budur. Koku doğal çam kokusu. Topaklanma da eğer kum yüksekliğini ideal seviyede tutarsanız harika. Çiş topağını biraz beklettikten sonra bütün şekilde alabiliyorsunuz. Doğaya herhangi bir atık söz konusu değil. Klozete attığınızda suda çözünüyor.
Velhasıl kelam kullanım çok rahat, memnuniyetim %100. Fiyat çok gibi duruyor ama doğru kullanımda kumun ömrü çok çok uzun. Temizleme sıklığını arttırırsanız kumu tamamiyle dökmeye de gerek kalmıyor. Çünkü kuma dökülen küçük parçalar yok, üstüne koku sinme yok. Çok tavsiye🙂🙂

Ayben02

Ben şuan topaklanmayan pelet kullanıyorum büyük beklentilerle aldım kullanan herkes memnundu ama ben şuan hiç memnun değilim evde kokudan duramıyoruz kedimin ishali var ondan olduğunu düşünüyorum ama bentonit kokuyu tutuyordu bu tutmuyor yani ben kullanırım fakat balkon gibi açık yerlerde olması bence daha iyi olacaktır

Palyaco

Tüm kumları kullandım sadece jungle aktif karbonlu aloverali olanı mukenmel 35 TL 6 litresi çok iyi topraklaniyor kokuyu apsorbe ediyor herkese tavsiye ederim

sarmonella

kedim alerjik bir bünyeye sahip. çoğu bentonit hapşırtıyor. çam peletinde öyle bir sorun var mı

Bigcat kullandım diğer kumlarda hapşırdığı için bunda hapşırma olmadı tozutmuyor zaten ama topaklanması Allaha emanet o talaş gibi olan tozlar topaklanıyor ama onuda eşit dağıtamıypsunız . Kaka dağıldığında kumu pisletirse kürek kürek çöpe atıyosunuz ben memnun kalmamıştım.

Peleti veterinerler alerjik bünyesi olan kedilere öneriyorlar genelde zaten

sarmonella

Anladım, yorumlarınız için teşekkürler :)