Kedim Saldırıyor

Kedim 5.5-6 aylık ailecek bize saldırıyor. Tuttumu bırakmıyo. Çok acıyor. Her yerimiz çizik. Kendini sadece sabahları sevdiriyor. Onun dışında sürekli ısırıyor sürekli. Elimi saklasam ayağıma saldırıyor. Isırırken bi nefes veriyo hıı diye ve saldırıya geçiyor. Isırma gibi değil resmen saldırıyor. Acil yardım ne yapmalıyım. Biz bu kediyle devam edemiyoruz. Sahiplendirirsek almazlar ısırıyor diye. Ne yapmalıyız

4 CEVAP

MaideHazel

çok büyük bir ihtimalle siz evde sakin olduğunuz ve oyuna yönlendirdiğiniz sürece ısırmamaya alışacaktır ancak bir tıbbi sorunu olup bunu farklı yöntemlerle belli etmeye çalışıyor da olabilir

emreovec

Kaç yaşında anne yanından ayrıldığı ve anne ile kardeşleri ile olan bağı bunu sebep oluyor bence. Nerede durup nerede durmayacağını annesinden öğrenmediği için bunlar oluşuyor. Oyuna yönlendireceksiniz. Ellerinizle oynamayın sürekli oyun sıkılana kadar. Ve o saldırdığında şşt ya da hayır gibi sert ses tonları ile bırakmasını sağlayıp direkt ondan ilgiyi çekin.

Annesinden 2 aylıkken ayrılmış sanırım

inferi0r

Avlanma güdüsü geliştiriyor, bu süreci sabırla ve oyunlarla atlatırsanız bırakacaktır bu huyunu. Ona isirabilecegi oyuncaklar, kedi otu çubukları vs alın ve sürekli oynatın biktirana kadar :) Size av gibi yaklaştığında oyuncaklarına , tırmalama tahtasına vs yönlendirin gerekirse lazer ışıklar kullanın. Bizimkine de 6 7 aylıkken böyle bir coşku gelmişti saldırmasa da, olumlu yaklaşırsanız bırakacak bu huyu