Yavruların Öldüğünden Şüpheleniyorum

Haceli

Arkadaşlar hayırlı ramazanlar sokak kedim doğum yaptı kedim doğurmuş geldi yarım saat oldu olmadı geri geldi yavruların öldüğünden şüpheleniyorum eğer öldülerse anne ne gibi davranışlarda bulunur veya yavrular ölmediyse annelerini emzirdiğini nasıl anlarım memesini kenarları ıslak mı olur? Şimdiden teşekkür ederim.

7 CEVAP

liawooz

Genellikle fazla şımarık sokak kedilerine olur.13 yaşlarımda benimde dişi sokak kedim vardı hep onla ilgilenir saçma saçma evham yapardım.Sonra doğurduğu yavrulara bakmamaya başladı.2-3 günlükken bahçeme bıraktı ben bakayım diye.Bir süre sadece mamasını suyunu verin ve fazla yanında durmayın

İlk günlerde aslında çok ayrılmaması lazım yavrulardan karnını doyurup hemen yanlarına giderler. İlk dogumuysa ve yanlarından uzaklaşıyorsa sürekli sıkıntı

Haceli

Bizim evin yanlarında bina apartman olmadığı için samanlık var az önce aşağıya indim kedimde geldi az arkasında ilertettim kendim gidiyomu diye kendi gitti az önce samanlığa doğum yapmış.

Haceli

Ve memesini kenarları açık mavi gibi

Haceli

İkinci doğumu

liawooz

Dediğim gibi kendi haline bırakın sürekli onun yanında olursanız sokak yaşamıma uyum sağlayamaz ve yavrulara bakmamaya başlar.Dikkate alın lütfen!

Haceli

Tamam geri dönüş için teşekkür ederim