Mama Degisiminde Kabız Olunur Mu

leylaaaaa

mama gecisindeyiz 5. gun bitti dunden beri kedim kakasını yapmadi ve bir kere kusmaya calisti kusamadi kabız mo oldu acaba mama degisiminden bilmiyorum ama normalde gunde iki kere yapar

2 CEVAP

Betullsusam

Mama değişikliği sorun yaratabilir evet. Sıvı kaybından ve mama değişikliğinden olabilir kabızlığı. Mamasına veya suyuna 5-10 damla arası veya bi kaşık kadar zeytinyağı dökün öyle tüketsin kabızlığına iyi gelir.

Şuan aynı şeyi yaşıyorum mama değiştirdim 3 gündür falan parça parça kaka yapıyor. Dün bir çay kaşığı zeytinyağı verdim akşam ve gece yapmış ama parça parça yine zeytinyağı baya işe yatıyor