En Ufak Harekette Dışarı Çıkan Dil?

AlacaHurrem

Merhabalar, kızımın cinsi scottish straight. En ufak bir eforda dili kıpkırmızı oluyor ve dışarı çıkarıp "heh heh" şeklinde bariz duyabileceğimiz vaziyette nefes alıyor.. Aynı durum yolculuğa çıkacağımız zaman da oluyor, arabaya ilk bindiğinde epey bir sesli nefes alıyor dili dışarda. Şu an 8 aylık, hep böyleydi. Veterinere göre bir sorun yok ancak bu durumla karşılaşan var mı? İçim pek rahat değil hala.. 2 yaşındaki tekir kedimde böyle bir şey olmadı hiç. Kimisi cins olarak basık burna sahip olduğu için normal diyor ama.. bilemedim :(

5 CEVAP

PERIveLIDYA

Bizimki de veterinere giderken arabada sıcakladığında öyle nefes alıyor. Sizinki de sıcakladığında İçin olabilir mi? Ya da belki de gerçekten basık bir burnu olduğu içindir.

AlacaHurrem

Merhaba, cevabınız için teşekkürler. Sıcaklardan olduğunu sanmıyorum çünkü kendisi kış kedisi doğduğundan bu yana hep böyle. Kışın da aynıydı yani. Sıcaklar sadece artırdı diyelim. Birkaç yerde okudum kimisi kalp yetmezliği yazmış, kimisi akciğer gelişiminden kaynaklanabilir yazmış.. hal böyle olunca insan ürküyor :-/

batuhantopcu

Scottish fold ve british cinsi kedilerin burun yapıları basık olduğu için nefes alışverişi biraz sıkıntılı olabiliyor. Ben de kedimde ilk zamanlar bu konuda tereddütlere düşüp veterinere göstermiştim. Bir problem olmadığını lakin bu cinsteki kedileri çok yormamak gerektiğini söylemişti.

yasement

Arabada yapiyor bizimki de.

AlacaHurrem

Cevaplarınız için teşekkürler.. Cinsinden kaynaklandığına ikna olacağım öyleyse mecburen.. Yormamak lazım ama kendisi okadar oyuncu ve afacan ki yerinde durmuyor bi. Sonrası trajikomik, dil kıpkırmızı dışarda ve hızlı hızlı nefes alıp vermek.