Kedi Maması Tarifi

aigenc

Herkese merhaba, aklımda bir tarif var ve bunu sizinle paylaşmak istedim.

1 tavuk göğsü (benim zibidi çok sever)
Havuç
Patates
Kuyruk yağı*
Ciğer ve yürek*
Bir fincandan az pirinç, bulgur ya da makarna.

Bütün malzemeleri suda haşlarız. Su çekene kadar kaynar. Çok az suyu kaldıktan sonra malzemeler alınıp el blenderı ile çekilir.

Ben bu tarifi kedime haftanın 2-3 günü verecek şekilde porsiyonlara ayıracağım. Yaptığım mamayı buzlukta saklayacağım ve 1 hafta içeresinde kullanacağım. Porsiyonları çıkarınca çok az ılık suyla karıştırıp vereceğim.

Sizce nasıl? Kuru mamaya devam edeceğim ama yaptığım mamayı verdiğim zaman o gün kuru mama vermeyeceğim. Dışarıdan yaş mama almaktansa bu daha mantıklı geldi.

  • koyduğum alanlar isteğe bağlı, malzemeler değişebilir.

Düşüncelerinizi ve önerilerinizi merak ediyorum 💖

2 CEVAP

aigenc

'* koyduğum alanlar olacak'

liawooz

Ben sebzesiz yapıyorum.İlla sebze koyacaksam balkabağı koyuyorum.Pirinç bulgur ve makarna daha çok dolgu maddesi onada gerek yok.Eti ve çok ama çok az sebzeyi haşlayıp kıydıktan sonra suyuyla vermek daha iyi.ciğer yürek vs de güzel bi besin