Kedim Çok Mama Yiyor

Gastronom

Kedimi yaklaşık 1 ay önce kisirlastirdim günde 1 kaptan fazla mama yemeye başladı porsiyonlarini nasıl yapmaliyim sizce ( r o y a l c n i n ) kısır mamasını kullanıyorum

7 CEVAP

MERQ

İyi güzel poşet üzerindeki miktarlarını 2 öğün vererek kilo alımını önlersiniz önlemesine de o mama araları kediniz için eziyete dönüşür.

Şimdi ketojenik beslenme örneği vereceğim ama deneyimlemeyen neyden bahsettiğimi anlamayacak. Beyaz ekmek, makarna yedikten sonra kan şekeriniz hızlı yükselir, 1-2 saat sonra da çakılır siz de malak gibi esner yemekten sonra uyku çöktü ya dersiniz, 3-4 saat sonra tekrar acıkırsınız. ama atıyorum bulgur pilavı, baklagiller yediğinizde kan şekeriniz yavaş yavaş yükselir düşer. Beyin "bana şeker ver bana şeker ver" sinyallerini geç gönderir. Ketozisde ise beynin yakıtı glikoz değil, yağ olduğu için 1 gün bir şey yemesen de acıkmazsın. Karaciğerin yağları keton cisimciklerine dönüştürerek beynin yakıtını karşılar.

Protein, yağ oranı yüksek, karbonhidratı düşük bir mamayı kediler istese de sürekli yiyemez! Ama sizin o kullandığınız taze etsiz, yağsız, mısır, mısır glüteni bombalı tanımlanamaz mama kedinizi beslemez, sürekli yedirir, amaç da zaten budur! Royal Canin'i fast foodlara benzetebilirsiniz. 2 elmayı zor yersiniz ama size 6 elmadan elma suyu sıksam hiç zorlanmadan içersiniz gibi gibi örnekler çoğaltılabilir.

Beyzaduman

Merhaba, kullandığınız mamanın hem bağımlılık yapma özelliği var hem de çok fazla kilo alımına sebep olur. Öncelikli tavsiyem mamanızı değiştirmenizdir. Bu süreç zor geçebilir, kediniz bağımlı olmuş mamaya ve doyuruculuğu düşük olduğu için hep yemek istiyor. Allah korusun çok kilo alırsa hastalıklara kapı açmış olursunuz. Aman dikkat!

misapet

İyi güzel poşet üzerindeki miktarlarını 2 öğün vererek kilo alımını önlersiniz önlemesine de o mama araları kediniz için eziyete dönüşür.

Şimdi ketojenik beslenme örneği vereceğim ama deneyimlemeyen neyden bahsettiğimi anlamayacak. Beyaz ekmek, makarna yedikten sonra kan şekeriniz hızlı yükselir, 1-2 saat sonra da çakılır siz de malak gibi esner yemekten sonra uyku çöktü ya dersiniz, 3-4 saat sonra tekrar acıkırsınız. ama atıyorum bulgur pilavı, baklagiller yediğinizde kan şekeriniz yavaş yavaş yükselir düşer. Beyin "bana şeker ver bana şeker ver" sinyallerini geç gönderir. Ketozisde ise beynin yakıtı glikoz değil, yağ olduğu için 1 gün bir şey yemesen de acıkmazsın. Karaciğerin yağları keton cisimciklerine dönüştürerek beynin yakıtını karşılar.

Protein, yağ oranı yüksek, karbonhidratı düşük bir mamayı kediler istese de sürekli yiyemez! Ama sizin o kullandığınız taze etsiz, yağsız, mısır, mısır glüteni bombalı tanımlanamaz mama kedinizi beslemez, sürekli yedirir, amaç da zaten budur! Royal Canin'i fast foodlara benzetebilirsiniz. 2 elmayı zor yersiniz ama size 6 elmadan elma suyu sıksam hiç zorlanmadan içersiniz gibi gibi örnekler çoğaltılabilir.

emreovec

Mama poşetinin üzerinde kullanım miktarları yazar.

Gastronom

Çok kilo almıyor

Gastronom

Kilo almıyor yani

sultansbutler

mama üstünde günlük verilmesi gereken miktar yazıyordur ona göre 2 3 öğüne bölüp verin. göz kararı tası doldurup orda bırakmayın gün boyu bir sorun olmıycaktır. royal canin fiyatına daha iyi mamalar var. onları tercih etmeniz yediği her öğünde daha tok tutar.