Erkek Kedi Kısırlaştırılmalı Mı

Simurg1queen

Merhabalar 8 aylık erkek van kedimiz koku bırakma olayına girdi.. Doğası gereği kısırlaştırma işlemi yapmak istemiyoruz.. Başka bir çözümümüz de kalmadı.. Ne yapmalıyım bilmiyorum süreci ve sonrasını yaşanlar anlatabilir mi İnternette çok iyi şeyler okumadık

17 CEVAP

Eylulcan

Şu doğasını bozma olayı artık sıktı zaten eve alara doğası bozulmuş oluyor eğer dişi yada erkek kediler kısırlaştırılmazsa her geçen boş kızgınlık döneminde kanser olma ihtimalleri artar eğer çiftleştirilmeyecekse kısırlaştırılması gerekir yoksa dediğim gibi erkeklerde testis kanseri dişilerde ise yumurta ve rahim kanserine sebep olur bu arada koku bıraktıktan sonra kısırlaştırırsanız bile artık o olayı öğrendiği için tekrarlamaya devam edicek eğer yapmaya başlamadan kısırlaştırsaydınız içgüdüsel olarak bu hareketi yapmayacağı için öğrenmezdi böyleliklede koku bırakmazdı bizde erkek kedimiz Ponçiği güvendiğimiz bir veteriner de kısırlaştırdık bu cuma ve şuan çok iyi ameliyat tan çıktığı ilk gün bile eskisi gibi koşturuyordu zaten kısırlaştırılmazsanız çiftleşmeyecekti sadece kanser riski artacaktı tabi size bağlı çiftleştirip çiftleştirmemek neyse ama kısırlaştırınca kanser riski azalıcak o yüzden en iyisi kısırlaştırma.

Simurg1queen

Arkadaşlar yorum yapmak için yapmayalım lütfen başlığa cevap vermek yerine kelime oyunculuğu yapmaya gerek yok... burada tecrübesi olan yada doğru bilgiler edinmiş kişiler yazarsa sonuçta sorunlara çözüm üretmek için bu sorular soruluyor.. Herkesin düşüncesi bakış açısı kendine..