Kedilerim Ve Karpuz Sevdası

PERIveLIDYA

Kedilerim birkaç gündür mutfakta duran karpuza (hiç kesilmemiş, kabuğuyla duran bir karpuz) kafayı takmış durumda. Mutfağa girmeye korkan kediler o karpuzu görmek uğruna sürekli mutfağa giriyorlar. En son büyük kedimi karpuzu ısırmaya çalışırken yakaladım. Sizce neden karpuz onların bu kadar ilgisini çekiyordur? Bütün kediler karpuzu bu kadar sever mi? Ayrıca karpuzu kestikten sonra biraz versem zararı dokunur mu, yememeleri mi lazım?

15 CEVAP

Cotontzu_Siri

Karpuz köpeklere faydalı diye biliyorum. Ama kedilerde aynı mıdır emin değilim. Evet severler karpuzu.

PERIveLIDYA

Teşekkürler cevabın için :) eğer zararı yoksa merakları gitsin diye birazcık vermek istiyorum.

Cotontzu_Siri

İnternetten baktım. Aynı şey kediler için de geçerliymiş. Ben arada köpeğime veriyorum böyle meyvelerden.

PERIveLIDYA

Çok teşekkürler :D

lesibon

Lakin karpuzu soğuk vermeyiniz . Zararı dokunabilir .

PERIveLIDYA

Meyveler şekerli olduğu ve kedilerin de şeker yememesi gerektiği için sormuştum.

Cotontzu_Siri

Çok vermezseniz sıkıntı olmaz. Meyvedeki şeker doğal.

lesibon

Bir şey değil . Ama ne olur ne olmaz karpuzu ideal veriniz .

dollfacepersian

Ben kedime arada sırada minik parçalar halinde meyveler veriyorum. En cok kavun ve kuru kayısı seviyor benimki.Verdiğim tüm meyveleri önce zararı varmı diye araştırıp öyle veriyorum. Sizinkiler de karpuz seviyormuş demek ki,verdiğinizde yediler mi acaba?

PERIveLIDYA

Henüz vermedim sma verdiğimde yiyeceklerini tahmin ediyorum.

lesibon

Lakin karpuzu soğuk vermeyiniz . Zararı dokunabilir .

PERIveLIDYA

Cevaplar için teşekkürler :)

PERIveLIDYA

Şimdi biraz verdim de Lidya yalayıp bıraktı. Yemedi.

PERIveLIDYA

Hala yalıyor :/ oysaki kesilmeden önce sürekli bakmaya gelirler ısırmaya çalışırlardı. Belki de meraklarını giderdiklerini için ilgilerini çekmiyordur :/ şimdi de oynamaya başladı :) şu kediler çok komik hayvanlar yaa

PERIveLIDYA

Karpuzunu düşürdü :D daha doğrusu yere attı