Çelik Mi Seramik Mi?

chromatica

kedime mama kabı alıcam ve kapta mama kapları çelik, bunun yerine seramik koymayı düşünüyorum ya da çelikle kullanırım sizce hangisi daha sağlıklı?

9 CEVAP

dezgicavus

İkiside sağlıklı cam da kullanabilirsiniz. Bazı veterinerler çelik dense seçenek varsa cam ya da porselen diyor. Şuan bende de çelik var. uygun boyda mamalığına bulunca cam alacağım bende.

Minikoo

Bakteri üretmemesi açısından cam seramik sağlıklı. Ben almaya gerek duymadım evdeki kahvaltılık tabaklarına koyuyorum

DAMLAYMANAV

İkiside sağlıklı tabi kaliteli bir çelikse. Ama bizimki asla sevmiyor çelik ve mamasını yemiyor. Seramik kullanıyoruz

gizemdr

çelik alacaksanız özellikle paslanmaz diye belirtilenlere bakın. yorum yazılan bir yerden alacaksanız düşük puanlı yorumlarda paslandı vs diye yazıyor alanlar.

emreovec

Seramik kesinlikle çok daha risksiz.

Betullsusam

Seramik.

Oqrenerde06

Çelik kullanıyoruz biz gayet iyi

diablerose

celigin avantaji, kediniz kıramaz. evde yalniz kaliosa daha emniyetlidir.

dezavantaji, acik havada kedi bakiyorsaniz cok isinip kediyi yakabilir.

seramik de bunun tam tersi işte.

bence mama kabina para verilmez. a101de falan insan icin olan kucuk cam veya seramik tabaklar 5 lira falan. ben hali hazirda evde kullanilmayan kase ve tabaklari kullaniorum, bedava :))

Renklipati

Paslanmaz çelik ve seramik kullanıyorum dönüşümlü olarak ikiside sağlıklı bence madem çektiğiniz var seramik alın dönüşümlü kullanırsınız