Kedi Aknesi Olma Nedeni ?

syuhel

Kedi aknesi olma nedeni ve evde yapilabilecek cozum?

8 CEVAP

liawooz

Plastik mama kapları

Policlal

Benim kedimde aylardır var. Elma sirkesi, klorheksidin içeren gargara ne varsa denedik geçmiyor. Mama kabı plastik değil. Bağışıklıkta iyi. Bence genetikte olabiliyor. Ciddi anlamda geçmiyor bizde öyle oldu

mihriii

yarı su yarı sirke şeklindeki karışımla pamuk yardımıyla silin günde birkaç kez

Renklipati

Pilasik mama kapları uzun süre kullanımda oluyor, tavsiyem şayet pilasik ise kaplarınız çelik yada seramik alın

Beyzaduman

Bağışıklık düşmesi ve plastik mama kapları başlıca sebeplerden. Klorheksidin içeren gargaralarla silenlerde var ama ben size doğal elma sirkesini öneririm. Su ile karıştırarak günde 1-2 kez silebilirsiniz.

alabalik32

En baş sebebi fazla yaş mama vermek. Bu mamayıda verirken mama kabının yerde olması ve kedinin çenesininde mamaya değmesi. Bir kaç tane derken çoğalıyor. İlgilenilmezse köklü sivilce gibi bir şeye dönüşüyor dahada ilgilenilmez ise taş gibi nodüle dönüyor deri altında. Tedavisi zorlaşıyor

alabalik32

Elma sirkesi ile suyu yarıya doldurun. Pamuğu batırın ve silin. Bitirene kadar hergün yapın

BusraLuti

Elma sirkesi su karışımı azalttı ancak bitirmedi. Kloroben ağız gargarası ile silmeye başladım onunla çözüme kavuşacağıma inanıyorum çok çok az kaldı noktalar