Kedimin Nesi Var Bulamıyorlar

Kedim 5 aylık 3 aylıktan beri özellikle göz ve kulak arasını kasiyarak kanatıyor ve şişiyor, bir yer bitiyor başka yer başlıyor. Üç veteriner de egzama, allerji dedi. Mama değişikliği yaptık ise yaramadı. En son 8 haftalık probiyotik tedavisine başladık. Bi bac d3 damla , kaledion damla , maflor damla şeklinde... Ama hala bazı sabahlar uyanınca bir yerini kanattigini görüyorum ve çok üzülüyorum. Mantar değil dediler ama bana mantar gibi geliyor. Ne kan tahlili ne deri örneği alınmadı..

19 CEVAP

fadimesener

Anestol merhemi veterineriniz tavsiye ederse küçük miktarda sürün, kedimde benzer bir durum vardı. Yediği bir şey ya da böcek ısırmalarından dolayı alerji olduğu söylenmişti. Merhemi bir kaç kere kullandık geçti. Veterineriniz onay verirse deneyin.

Hilalllllll

tırnakları uzun olduğu için kanatıyor olabilir

alabalik32

Cuma günü bizde de başladı.Aynısını bende yaşıyorum. Kaşının üstünde tahriş gibi belirdi. Acaba kaşırken tırnakladımı dedim. Cumartesi kalktım aynı yerin biraz ilerisinde vardı. Cumartesi bacağında vardı. Pazartesi götürdüm kliniğe cristalin ile temizleyin arkasından hamazinc çinko oksitli krem verdiler. Şu an mantar diyemeyiz dediler. Kedim krem sürdüğüm yeri yaladığı için yakalık verdiler.
Bu pazartesi kontrole götürücem eğer geçmezse biopsi yapacaklar ona göre tedavi uygulanacak. Bana mantar gibi geliyor.

merhaba öncelikle geçmiş olsun. deri sorunları ciddi sıkıntılardır ve bulunması zordur. Deri sorunları bir göstergedir sadece altında yatan nedeni bulduğunuz zaman sorun çözülür. önerim bir tahlil yapılması ve bölgeden kazıntı ve sitolojik bir muayene yönünden değerlendirilmesi olur. Mantar olup olmaması alınacak kültürle ortaya konulur. Tedaviden tanıya gitmektense tanıdan tedaviye gitmeyi tercih edin. Çünkü yapılacak olan her tedavi sorunu farklı bir boyuta taşıyacaktır.Tekrardan geçmiş olsun.