Kedimin Nesi Var Bulamıyorlar

Kedim 5 aylık 3 aylıktan beri özellikle göz ve kulak arasını kasiyarak kanatıyor ve şişiyor, bir yer bitiyor başka yer başlıyor. Üç veteriner de egzama, allerji dedi. Mama değişikliği yaptık ise yaramadı. En son 8 haftalık probiyotik tedavisine başladık. Bi bac d3 damla , kaledion damla , maflor damla şeklinde... Ama hala bazı sabahlar uyanınca bir yerini kanattigini görüyorum ve çok üzülüyorum. Mantar değil dediler ama bana mantar gibi geliyor. Ne kan tahlili ne deri örneği alınmadı..

19 CEVAP

Natkarat

Kulak uyuzu açısından değerlendirildi mi?

Trifane

Bizimkinde de vardı benzeri sorun. Hatta her bahar yeniler. Veterinerimiz ilaçlı bir banyo yaptırıyor her sene. O suyu bizde veriyor. Tüm eşyalarını da yıkıyoruz o suyla. Bir sonraki bahara kadar rahat oluyoruz. Bir danışın derim. Yarin ben sorayım vetimize tekrar yazarım.

Hangi mamayı kullanıyordunuz? Hangisine geçtiniz? Aynisindan kedimde de oldu mama değişimiyle çözdük hastalığı.

Nd tavuklu kullanıyorduk , sonra antiallerjik mamaya geçtik, olmadı nd oceana döndük kitten olan

Ecosin olabilir mi

Digol

Birtane veterinere götürmekle yetinmeyin derim. Yanlış tedavi yüzünden çok kötü durumlara geldi kızım. Bölgenizde hayvan dermatoloğu araştırın

Digol

3 veterinere götürdüğünüsü okumamışım pardon. :-| Ama hayvan dermatoloğunu araştırın

Alerjik egzama gibi gördüm. Ama probiotik tedavisini anlamadım. Biraz saçma geldi. Ecosin mi kullandınız ? anlattığınız ecosine benziyor

Ecosin kullanmadık ısrarla mantar değil deniyor, probiyotik kullanma sebebi de bağırsak ve mide düzeninin deriyi etkilediği söylendi. Fakat damlaları kullanırken yine sol kası ile kulak arasını yine kanatmis, veterineri aradım olmaması gerek karaciğer testi yapalım diyor. Çok yoruldum ve çok üzgünüm

@natkarat kulak uyuzu da değil dediler, döküntü dışında başka hiç bir belirti yok , sadece kasıyor kanatıyor ve bazen de şişiyor kanattigi yerler, dişleri, diş etleri, kulakları, tertemiz.. iştahı ve hareketi iyi.

Tarcin016

Öncelikle geçmiş olsun. Veterineriniz kulağın içine baktı mı?

Evet baktı kulaklarında hiç sorun yok dedi

AydannD

Benim kedim de yazın yaşıyor bunu o kısmı kaşıyıp kanatıyor hep

Gkocg

nd mama bizim kedimizde de kaşıntı yapmıştı. proplana geçtik düzeldi, geri neye döndük yine başladı. şu an advance sensitive somonlu kısır mama kullanıyoruz memnunuz. nd çoğu kediye kaşıntı yapıyor bence, en şişirme mama olabilir

MOGU

mama kaynaklı olabilir, yüksek proteinli mamalar yapabiliyor, mantar olsaydı çok çabuk teşhis koyulurdu merak etmeyin. mamanızı değiştirmenizi tavsiye ederim. antialerjik mamaya neden devam etmediniz?