Yeni Kedi Lütfen Bakıın

Dogman

Babaannem in koyde kedisi var bakamadığı için bana verecek sizce kuru mama yer mi ev haytına alışırmı eskiden de bazen evde kalırdı ve beni tanıyor bıraz eskıden gordu 3-4 kez oyun oynadık vs evden kacmaya calisirmi

4 CEVAP

ursaminor

Kedi kaç yaşında? Erkek mi dişi mi? Dişiyse hiç doğum yapmış mı? Bazen de evde kalırdı cümlesindeki bazeni açıklayınız. haftada 3 gün mü 5 gün mü? Eskiden gördü cümlesindeki eskiden ne kadar bir süredir? 1 ay mı 5 ay mı bir yıl mı? Sokakta yaşamaya ne kadar alıştığına bağlıdır kaçma olasılığı.
Köy ortamında sokakta yaşarken, şehirde evde yaşamaya mı getireceksiniz kediyi?

Ece5

Her kedi ev ortamına alışır rahatı sevmeyecek alışmayacak canlı yoktur kuru mamada yer sevidipini mamayı bulursunuz merak etmeyin

Zeynooo

Sabırlı olmanız gerek çok büyük değilse daha çabuk alışır. Büyükse alışması zaman alır ama alışır. Kuru mama da iyi bir araştırma sonucu alın derim.

PERIveLIDYA

Eğer sokağa alışmışsa ve yetişkinse üstelik kısır da değilse eve alışması biraz zor gibi geldi bana. Çünkü sokağa alışmış kediyi eve koyunca hapsedilmiş gibi oluyor. Ne kadar sıcak olursa olsun ne kadar yemek önüne geliyor okursa olsun bazı kediler özgürlüğüne düşkün oluyor işte. Ama yavruysa kolayca alışır.