Geçici Yuva Nasıl Bulabilirim??? Lütfen Okuyun

dogakaradag

Merhabalar. Ben şu an koronavirüs karantinasındayım. Kadıköy’deyim. Fikirtepe’nin kentsel dönüşüm yapılmış kısmı (Her yer beton, hep araba çarpmış kedi ölüleri görüyorum maalesef). Oturduğum binada 4 katlı kapalı bir otopark var, kullanılmayan kata bir anne kedi ve yavruları kutuda bırakılıp gidilmiş. 6 tane yavru kedi var. 10 günlükler en fazla. Sadece ben besliyorum, onu da şans eseri onları fark ettiğim için yapabiliyorum. Ben 17 yaşındayım ve ailemle yaşadığım için eve alamıyorum. Kapalı otopark yürüyebilir hale geldiklerinde onlar için çok tehlikeli olacak. Buranın sokakları daha da kötü. Geçici yuva asla bulamadım instagramda ilan vermeme rağmen. Bu şekilde de sütten kesilince dışarı gidecekler, kapalı otoparkta kalmazlar. Dışarı gittiklerinde de sahiplendiremem doğal olarak. Geçici yuvaya 8 kg mama ve 24 adet yaş mamalarıyla, süt tozuyla vereceğim. Kum masraflarını da karşılarım. Ama kimseyi bulamıyorum. Çevrede yalnızca binalar var ve kedilerin yaşamasına hiç uygun bir yer değil burası. Sonları sokak olacak diye ödüm kopuyor.

10 CEVAP

incirreis

Umarım bulursunuz güncel olması için yazıyorum.

up up up

Sizin şehrinizde olsaydım inanın alırdım evimin bodrumuna.
Ama güncel olsun. Umarım bir an önce bulursunuz.

dogakaradag

Hala bulamadım maalesef😔

BİR KEDİ KAFESİNDE EVE ALSANIZ YADA KÖPEK KAFESLERİ VAR KEDİ KAFESİNDEN DAHA BÜYÜK ONDAN ALDIRIN YADA BİR ARKADAŞINIZ SÖYLESENİZ GELİP BAKSA YADA KAFESE KOYSA

Up.

Doğduğum ve sık sık geldiğim yer. Allah orada yaşamayı nasip etmesin cidden. Kediler için çok sıkıntı

dogakaradag

Ben eve alamıyorum maalesef. 17 yaşındayım çünkü, ailemle yaşıyorum. Yoksa hemen alırdım. Ailecek karantinada olduğumuz için de ekstra gerginlik durumu var. İki ay sonra üniversite sınavına gireceğim için istemiyorlar, sahiplendirmek zaman alır diye😔

dogakaradag

Burada gerçekten şansları yok. Otoparkta başlarına bir şey gelmemesi imkansız. Dışarı çıkabilirlerse buranın sokakları daha da kötü.

gulsundusmez

sokak kedisi çok zor çok üzgünüm cins olsa saldırın seferoğulları olurdu. Ben çok kedi kaybettim sokaklarda hepsini kısırlaştırdım da bu çileyi çekmiyor ne hayvanlar ne de ben :/ Tam mevsimi her yerden yavru fışkırıyor :/her yer ilan. Şansları bol olsun

mihriii

umarım bulursunuz en güzelinden bir geçici yuva instagram sayfalarına ilan verdiniz mi?

dogakaradag

ilan verdim birkaç gün önce ama sonuç yok. umudum tükeniyor.