Sokakta Baktığım Kedi Gingivitis

Dumankc

Günaydın arkadaşlar sokakta baktığım kedilerden birisi birkaç gündür ortalıkta yoktu. Dün geldi ve salya akıtıyor , ağız kokusu var , bir şey yiyemiyor sadece su içiyor. Birkaç gün içinde de beslenemedigi için zayıflamış biraz. Yaş mama verdim yemedi. Onu yiyemiyodur belki diye tavuk çorbası yaptım ona su gibi içsin diye onu da yemedi. Tek çare suyuna vitamin damlattim çünkü sadece su içiyor. Insanlardan da korkuyor fazla yaklaşınca kaçıyor yakalayamadik. Tısliyor zaten tislayinca aldık ağız kokusunu. Yakalarsam veterinere goturucem arkadaşlar ama henüz yakalayamadim. Ne yapmalıyım bir şeyler yiyip güçsüz dusmemesi için ?

16 CEVAP

Dumankc

Teşekkürler arkadaşlar kediyi yakaladım. Veterinerde tedavisi sürüyor iyi olucak inşallah

Bunun sadece gingivit olduğunu düşünmüyorum. Çok daha ciddi bir hastalığı var gibi geldi bana

emreovec

Maddi durumunuzu bilmiyorum ama acilen veterinere gitmeli. Sizin yapabileceğiniz bir şey yok. Ofiste beslediğimiz kediye benziyor durumu. Tek fark ofisteki arkadaş çığlık atıyordu durup dururken. Hayvanın ilk iyileşmesi gerekir. Muhtemelen gingivitis ötesinde bir ülser vs. olabilir. Kendi vücudunun ürettiği kronik bir hastalık vs. de olabilir. Bir hafta antibiyotik tedavisi önerecektir en iyimser sonra tedaviye karşılık verirse yol haritasını veteriner ile beraber çizersiniz.

Nesi varmış ?

Dediğim gibi sadece gingivits değildi. Bu arada vedavetin immun ürününü araştırın hocam ben de kullanmaya başladım

Micika

Hiç üzülmeyin bizimde sitede kedilerde olmuştu iki antibiyotik ile geçti, ağızlarına sprey sıkarsanız daha iyi gelir hatta crystalın markasının spreyi var genelde herpes virüsünün yan etkileri olarak ortaya çıkıyor hatta ağız kenarlarında akneye benzer siyahlıklar da oluyor iltihaptan

Micika

Birde arkadaşım şey yazmayı unutmuşum C vitamini alma imkanın varsa mutlaka al ben kırıp yarısını veriyordum faydası oluyor

Micika

Ben petlebiden almıştım tabi daha pahalıları da var ama ihtiyacı karşılıyor

Catcik

Umarım en yakın zamanda iyi olur.

Dumankc

@Catcik ınsallah teşekkür ederiz

Dumankc

Gingivitis ve üst solunum yolu enfeksiyonu

Dumankc

Bir de dilinde enfekte yara varmış

Dumankc

Tamamdır çok teşekkür ederim

Dumankc

@Micika çok sağ olun

Dumankc

@Micika önerebileceginiz marka var mı C vitamini için