Çiğ Beslenmede Supplement

Ayben02

Çiğ beslenmede içine konulan taurin, d vitamini, balık yağı gibi ek besinler kedi köpekler için olsa olur mu acaba yani mesela taurin olarak gimcat taurin macun ya da balık yağı olarak canvit barf balık yağı olur mu çünkü saf taurin yahut balık yağı fiyatları çok pahalı

10 CEVAP

Zeynepulku

Hayvanlar için balık yağı kullanacaksan mutamin kullan. İnsanlar için olanı tercih etmen daha iyi olur. Hap formunda olanların aroması olmuyor. B-d- e vitaminlerinin hayvanlar için olanı var mı bilmiyorum ama tercih etmezdim. Taurin direk hayvanlar için yok. İçinde başka vitaminler olan macunlar var. Toz taurin alırsan hem daha ucuza gelir.
Supllement kullanırken daha çok insanlar için olanları kullanmak daha iyi. Daha güvenilirler ve testlerden geçmiş oluyor.

Ya şimdi şöyle düşünün bir paket taurin tozu 300 gram, yani 300.000 miligram ve 75 lira gibi bir fiyata satılıyor. Gimcat gibi taurin macunlarının içerisinde ise 18.000 mg/kg taurin var. Neyse demeye çalıştığım şu ki aslında Gimcat, toz halinde satılan taurinlerden çok daha pahalı. Bir kere bütçe ayırıp bu tür bir şey almanız çok daha ekonomik olur, üstelik insan tüketimi için üretilen ürünler daha kaliteli ve daha sıkı denetimlerden geçmiş oluyor. Hepsini bir anda almanıza da gerek yok zaten, aşamalı olarak tamamlayabilirsiniz. 😊

Ayben02

....

Misal multipower yahut olimp markalarını kullanabilirsin.

Ayben02

Evet insanlar için olanlar daha güvenli ama mesela taurin falan 1 paketi 150-180 falan görmüştüm ben çiğ beslenme için ancak para ayirabiliyorum ek besinlere imkansız veremem bildiğiniz daha uyguna satılan yerler varsa link atar mısınız

Zeynepulku

Bu tsurin amcuna da 50 lira vereceksin 2 ay anca yetecek. Taurin toz hali daha hesapli bence. 100-110 TL'ye var.

Gittigidiyo.r' a bakabilirsin, 74 TL' ye almıştım ben.

Toz halinde olan supplementler gimcat vs macunlara göre bedavaya geliyor. Dediğim markaların ürünlerini de alırsanız güvenilir hem.

lwb

solgardan alsanız çok iyi olur.

bir kere alıp uzun süre kullanıyorsunuz zaten.

aynen solgar da çok güvenilir