Yavru Kedim Mama Yedikten Sonra Kusuyor. Görsel Vardır.

Mert2021

4.5 aylık kedim sabahları mamasını yemek için benim uyanmamı bekler. (mama kabı her zaman dolu). Bu yüzden gece boyunca 8 saat kadar bir şey yemiyor. Sabah mamasını yedikten 5 dakika sonra bu hafta 2. kez kusuyor. Baktığımda hiç tüy kıl vs. göremedim. Sadece tüm tüm yutulmuş mamalar var. Mama kabı yerden 7 8 cm yüksekte. Hareketlerinde dışkısında ve su içmesinde hiçbir sorun yok. Kusuyor sonra koşup oynamaya devam ediyor.
Mama dışında Gimcat gastro paste ve ara ara malt veriyorum. Maması proplan yavru maması.

3 CEVAP

eceyilmaez

Gastro paste yi yeni mi kullanmaya başladınız? Çok mu verdiniz acaba ya da ağır mi geldi. Özellikle sindirim için bir takviye kullanırken böyle olması ilginç

simbakedi

kediniz o kadar saat ac kalinca bi anda hizli yiyor olabilir mi? ya da mamayi cignemeden yutuyorsa falan. benim kedim de birkac gun once kustu ama mamalar hep butun seklindeydi hic isirmamis esek :D arka disleri cikiyor cunku dis degistirme doneminde. belki sizin kedinizde de boyle bir olay vardir ama bu hafta 2. kusmasi demissiniz bilemiyorum. benim kedim 5.5-6 aylik ilk defa kusmustu gecen gun. sabah yemek yerken dikkat edin hizli mi yiyor napiyor diye anormal bi durum gormezseniz veterinerinize sormanizi tavsiye ederim

Mert2021

Ödül gibi kullanıyorum nohut tanesi kadar veriyordum gimcat gastroyu. Aynen dediğiniz gibi mamalar hiç ıssırılmamış direkt yutulmuş. Belki diş çıkarıyoudur bu yüzden çiğneyemiyordur. Hızlı ve çok yiyor sabahları belki de ondandır. Sabah öğününü az az verip gözlemleyeceğim.