Ne Zaman Sahiplendirmeliyim?

Luckybird

Merhabalar, sokakta şuan yuvada baktığım annesiyle 5 yavru kedi var. Bunları zamanı gelince sahiplendirmek istiyorum. Annesini ve yavruları üzmeden doğru zaman ne zaman acaba?

7 CEVAP

tyguler

Sütten kesildikten sonra hemen değil bir süre kardeşleriyle sosyalleşmesi de gerekiyormuş suzionline da okumuştum.
3,5-4 aylık normal olanı demişti yine suzionline

Ayben02

Sütten kesildikten sonra yani 2-2,5 aylık civarı

Mahmet

3 aylıktan önce anneden ve kardeşlerinden ayırmayın. Sağlıklı bir kedi psikolojisi için en az 3 ayı doldurması gerekiyor. 4 ay annesiyle kalsa iyi olur ama şöyle bir sorun olabiliyor inasanlar 2-2,5 aylıkken sahiplenmek istiyorlar(daha iyi alışır filan diye düşünüyorlar) 3,5-4 aylık kedileri sahiplenme için pek tercih etmiyorlar.

bse_

Sütten kesilince anne onları unutucak zaten anne için sıkıntı yok ama yavrular üzülebilir yani yaklaşık 2 ay sonra sahiplendirin yinede ne kadar çok emerlerse o kadar bağışıklık sismetenleri sağlıklı olur

Mahmet

Birde kediye de bağlı bazı kediler 2-2,5 aylık oldumu yavrusunu bırakıyor bazıları 5 ay kadar bakıyor. Bir kere 5 ay emziren anne kedi de görmüştüm.
Anne 2 aylıkken bırakırsa mecburi olarak sahiplendirirsiniz.

sultansbutler

yavrulara şimdiden ilan açın. ne kadar erken ilan açılırsa o kadar hızlı oluyor sahiplenilmeleri. sahipleri şimdiden belirlensin. gün ışığında ya da aydınlık bi yerde güzel fotoğraflar çekin. yavruların cinsiyetlerini de belirleyip ilana yazarsanız daha iyi olur. 1.5 aylıkken mama yiyebiliyorlar. 2 aylık olunca sahiplendirebilirsiniz.

Zaten anne bir süre sonra onları istemeyecek. O an anlarsınız. en az 2 ay kalmalılar ama