British/Scottish Sahipleri?

crn66

merhaba. sorum british shorthair ve scottish fold gibi hastalıklara ve kilo almaya yatkın kedi sahiplerine. kedinizi nasıl besliyorsunuz? uzun vadede kullandığınız hangi mama markalarından memnunsunuz? tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

21 CEVAP

crn66

teşekkürler ben de her ne kadar yüksek et içeren mamalar kullanmak istesem de proplan ve royal arasında gidip geliyorum. nd vs. mamalardaki yüksek protein uzun vadede ağır gelir diye bir korkum var.

Ixterene

@crn pro plan alırsan daha iyi olur RC de et yok çünkü

crn66

bu arada kedim kısır.

crn66

@dilanuzn şu an kedimde diş problemi olduğu için royal canin'in oral care mamasını kullanıyorum bitince değiştirmek istiyorum içerikten dolayı. fakat içerik hariç memnunum. kedim severek yiyor. proplan'ın da çok güzel yorumları vardı. nd almayı da düşündüm fakat haklısınız kullanıp da böbrek karaciğer problemi yaşayan çok. içinde abartı vitamin eklemeleri var

CatLulu

merhaba kedim 6 aylık british 2,5 aylıktan 4 aylık olana kadar hills balıklı kullandı hillsi yememezlik etmiyordu fakat seviyormuydu bilmiyorum çok ağır bir kokusu yoktu gayet iyi gidiyorduk ben kaliteyi arttırmak istediğim için ND ye geçtim ilk başta morino balıklı kullandık kokusu çok ağırdı ama kedim bayıldı önünde mama olmasına rağmen mamanın poşetine saldırıyordu 2. pakette narlı aldık yani onu da yiyor ama morino balıklıyı daha çok seviyordu bu paket bitince yeniden ona dönüş yapacağım yaş mama için falan aklınızda soru varsa yakın zamanda blog keşfettim kesinlikle reklam falan değil bu arada suzi-online mamaları içeriklerine göre vb inceliyor ben de oradan bakıyorum

crn66

hepinize teşekkürler. @gulsundusmez merak etmeyin petshop veya üreticiden almadım. parayla alınmasına da karşıyım. kedim terkedilmiş ve sahipsizdi.