British Sahipleri Baksın

daisylaine

Merhaba bir bilgi paylaşmak istiyorum.British shorthair kediler genetik olarak böbrek ve idrar yolu hastalıklarına oldukça yatkın kediler.Bu yüzden bu ırk kedisi olanlar fazla vitamin takviyesi veya nd gibi bol vitaminli mamalar kullanmamalı.Mama ile alakası olmasa bile ileride sorun yaşayabilecek ırk.Bu yüzden güzel bir mama,bol bol yaş mama,et suyu,ve bol suyu lütfen eksik etmeyin.

4 CEVAP

daisylaine

British Shorthair kediler hakkında bilgili, deneyimli, araştırmacı bir veterinere danışmanız daha iyi olacaktır yanlış yönlendirme yapmak istemem.

daisylaine

Özellikle erkek british olanlar daha dikkatli olmalı

tyguler

Benim kısır erkek british kedim yaş mama sevmiyor, ne yapabilirim.
Mesela kuru mamasıni suyla karıstırıp pure gibi yapsam yaş mama niyetine geçer mi sadece kuru mama seviyor yaş mama gourmet bile istemiyor.

tyguler

Bir de urinary vitamin kullanmalı mıyım mesela gimat urinary paste, bio petactive bio urinamin gibi takviyeler vermeli miyim korunma amaçlı