Apartmanda Keçi Bakıyorlar

gayelise

Arkadaşlar apartmanda oturuyorum en üst katta oturanlar balkonda keçi bakıyorlar daha yeni doğmuş göbek bağı duruyor ve hiç iyi baktıklarını düşünmüyorum balkonda bakıyorlar ve sürekli bağırıyor keci. Şikayet etsem nereye edebilirim ve de keciyi alırlarsa nereye götürürler iyi bakılır mi hiç bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim.

10 CEVAP

tyguler

Balkomda ciddi ciddi keçi mi bakıyorlarmış ben mi yanlış anladım.
Keçi otlak bir yerde yaşamalı diye biliyorum ben yani babam çiftçi falan değil ama.
Keçilerin zıplama gibi eylemleri çok basarılıdır ve bunu yapmayı severler, balkonda nereye zıplayacak bu hayvan.

Tanıdığınız küçükbaş bakan birisi falan varsa veya bir tanıdığınız tanıdığı falan varsa onlar da almayı kabul ederse evde keçiden şikayetçi olun (şikayet ediliyor ama nereye edildiğini bilmiyorum) şikayet edildikten sonra kećiyi onlara vermelerini söylersiniz. Ya da şikayet etmeden önce ya verin ya da şikayet ederim deyin.

Tabi önce neden ve nasıl baktıklarını öğrenin belki keçi hastaysa onun için bir süreliğine eve getirmiş de olabilirler

patipatili

Şikayet ederseniz muhtemelen bir yere atarlar. İyi bakılmadığından emin misiniz? Şehrinizdeki hayvan koruma dernekleriyle iletişime geçin mesela geçende bir köpeği bağlamışlar balkona ağlayıp duruyomuş bir tane dernek gitöiş konuşmuş almış sahiplendirmiş falan internette gördüğüme göre. Umarım iyi olur minik keçi

incirreis

Biraz yakınlığınız muhabbetiniz varsa ayaküstü ağızlarından laf almayı deneyebilirsiniz. Ne yediğini, nerede uyuduğunu falan öğrenebilirseniz içiniz rahatlar belki biraz.
Şikayet konusunda da bilgili arkadaşlar yazacaklardır.

mihriii

balkonda keçi ne kadar iyi bakılabilir ayrıca annesinden niye ayırmışlar hasta falan değilse saçmalık şikayet ederseniz kurtarırlar ordan bence ama nereye ediceksiniz bilmiyorum:/

gayelise

Hiç konuşmuyoruz kendileriyle çünkü biz mahalle kedilerini beslediğimiz için onlar da istemiyor onları bu yüzden kavgaliyiz. Biz de öyle komşulardan falan duyduk bez bağlıyorlarmis altına bugün sürekli sesi geldi balkondan zaten daha yeni doğmuş hava sıcak bile olsa balkonda üşür bakılmaz yani sıcak bir yer yapmaları lazım

gayelise

Ama iyi bakan yerler var mı bilmiyorum da iyi bakılacak diye daha kötü bir yere gitmesine sebep olmak ta istemem.

dezgicavus

Göbek bağı duruyorsa belki annesi ölmüş bir oğlaktır. Onlarında balkonda bağıran bir hayvanı çok istediğini sanmıyorum, bence önce o hayvan neden orada onu öğrenmek gerekir.

Phoenix3

Evde keçi besleyen birkaç kişinin videosunu görmüştüm. Belki yavru olduğu için bu kadar bağırıyordur. Sahibiyle iletişime geçmeden şikayet etmeyin bence çünkü şahsen ben hayvanlar konusunda belediyeye asla güvenmiyorum.

blue_hoddle

Balkonda cidden keçi mi bakıyorlar şaşırdım doğrusu. Bilmiyorum fakat bence yavru olduğu için bağırıyor olabilir ama iyi bakılmadığından emin olmadan şikayet etmeyin bence.

Ixterenettt

Umarım fake sorudur ama gerçekse haydi uygulamasından ihbar edebilirsiniz