Yavru Kedim Garip Davranıyor

Pofidiknaz

Bugün tatile giden bir tanıdığımızın kedisine bakmak için almıştım. Daha önce birçok kedi besledim fakat bu diğerlerinden biraz farklı. Yerinde duramıyor ve diğer kediler kadar hızlı algılayamıyor. Yaklaşık 2 aylık olmasına rağmen daha yüksek yerlere atlamayı bilmiyor. Ayrıca çok hızlı nefes alıyor ve sanki biraz titriyor gibi. Sizce normal midir? ( Sokak kedisi, yardıma muhtaç olduğu için alınmış. )

3 CEVAP

ursaminor

Sokaktan alındıysa normal olabilir. Ne tür koşullarda neler yaşadığını bilmiyoruz.

Hızlı hızlı nefes alma konusunda; Fıstık da 3,5 aylıktı eve geldiğinde, sokakta neler yaşamışsa artık çok acayip davranıyordu. Ben haftalarca kalp hastası sandım çocuğu. Dil dışarıda köpek gibi soluyordu. Halbuki sadece yaramazmış :D
Hala öyle bu arada. Ve inanılmaz derecede yaramaz. Günün 16 saati uyuması gerekirken yaramazlık yapar. Koşar bağırır. Ya kablo kroşelerini söker ya sineklikleri kemirir. Ya halıların altına girip kendine kanal yapıp oralarda gezer. Balkon kapılarını açar. Lavabolara yatıp suyu aç diye yalvarır. Aynı anda 3-4 oyuncakla oynar, ağzında sünger top varken üstelik. Hiperaktiftir yani. 8 aylık oldu neredeyse hiç değişmedi ühühühü :D

minillay

kessinlike bir veterinere goturun

Goupe

böyle birşey normal olamaz afacanın o kadar hiperaktif olmasıda normal değil :D kedide astım olabilir ama doğru birşey söyleyemeyiz lütfen acilen veterinere götürün