Öğünler...

Misisimi

Kedimi sokaktan sahiplendiğimde 2-2.5 aylıktı ve zayıftı. Veteriner ve sizin tavsiyeleriniz ile şu şekilde besledim/besliyorum:

Sabah ve akşam yaş mamayı kuru maması ile karıştırıp veriyorum. (Güzel içerikli farklı yaş mamaları, gramlarına göre 2-3’e bölüyorum.)

Her zaman taze kuru maması/suyu yanında oluyor. Öğlenleri, geceleri gidip gidip yiyor :)

Ek gıda olarak: Yumurta sarısı, yoğurt, kefir, haşlanmış tavuk/tavuk suyu veriyorum farklı günlerde. Gim-cat antihairball malt da veriyorum belirli aralıklarla.

Şimdi çok güzel kilo aldı. Yaş mamayı daha uzun süreli kullanırsam sağlık sorunları olmasından korkuyorum. Artık azaltmak istiyorum ama pat diye de azaltılmaz bence. Sizce nasıl geçmeliyim/siz neler yaptınız? (Kuru mamasını iştahlı yiyor, herhangi bir sorunumuz yok o konuda.)
(Veterinere bu hafta gideceğiz. Ona da danışacağım)

*Kuru mama markası: Felicia’dan BOZİTA’ya geçtik.
*Yaş mama markaları: Me-O, Felicia, Gim-Cat, Nutri Feline vs.

8 CEVAP

mihriii

dişlerini düzenli fırçalarsanız yaş mamanın sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum ama yine de azaltmak istiyorsanız kuru mamaya eklediğinşz yaş mama miktarını giderek azaltıp kuruya geçmeyi deneyin bence kilo almasına sevindim 😻

simbakedi

kuru mamasina kattiginiz yas mamayi azaltip yas mamayi ayri tabakta vermeye baslayin. sadece kuru mama kaldigi zaman da yas mamayi ayirdiginiz tabaga koyun hafta 1-2 kere verdiginizde. sonrasinda anliyorlar yas mamayla kuru mamanin ayri oldugunu benimki de oyleydi. yas mama konusunda mizmizlandigi zamanlarda da arada ev yogurdu verip kandiriyorum. bazen zeytini yikayip veriyorum. bazen yas mama vermeyip sadece haslanmis tavuk, et vs veriyorum. hepsini ikinci tabakta yapiyorum ama. bence sizin de isinize yarar.

Yaş mamayı her gün vermek diş çürümesine sebebiyet verir. Haftada 1-2defa vermenşz yeterlidir

Misisimi

@mihriii Önceden beslenme konusunda sizlere o kadar çok soru sordum kiii😅 Sayenizde öğrendim her şeyi ve sağlıklı kilo aldı. Çok teşekkür ederim🌸💜

Misisimi

Önerileriniz için çok teşekkürler @simbakedi🙏🏻

mihriii

rica ederimm ❤️

Misisimi

Upp

Misisimi

Upp