Pati Kokusu

Ealbs

Arkadaşlar hardalın tuvaletini sürekli temizliyorum kumunu değiştiriyorum tuvaletini yıkıyorum ama patileri çiş kokuyor ne yapabilirim

7 CEVAP

ursaminor

Ealbs, kediler temiz hayvanlardır. Normalde hiç kokmazlar. Annesinden erken ayrılan kediler bazen kendilerini temizlemeyi öğrenemiyor veya geç öğreniyor. Bu konuda sizin yardımcı olmanız gerekiyor.
Aynı tuvaletten sonra poposunu yalamayan kedilerdeki gibi. Ben bu tür durumlarda hep Johnson&Johnson yeni doğan saf su ıslak mendillerinden kullandım. Petler için olan ıslak mendiller bile parfümlü çünkü. En güzeli saf sulu olan bu mendiller. Neyse, tuvaletten her çıktığında (aynı popoda olduğu gibi) patilerini bu mendille silerseniz, bir süre sonra kendisi yalayıp temizlemeye başlar.
Kumunu ve kumun bulunduğu yeri temiz tutun. Kum ve çevresi çiş kokarsa, bundan rahatsızlık duymamaya başlayabilir. Ancak kum ve çevresi (hatta ev) temiz olduğunda kendisini pis hissedip saatlerce yalanıyorlar. Bunu çok denedim bakın. Evi 1 hafta süpürmeyince yalanması azalıyor. Ev tertemizken kedi de daha sık yalanıyor. Çok acaip yaratıklar valla yaa :D

Berkaycihan

Çişini yaptıktan sonra ellerini yıkamasını öğretin bence

artugkar

patilerdeki ağır çiş kokusundan yıllarca biz de çok çektik. Kediniz erkekse hormonlardan dolayı koku atıyor olabilir veya atmıyorsa bile yine hormonlarla alakalı olarak ağır çiş kokusu oluyor. Ve bu kendi yalamasıyla veya ıslak mendille silmekle de geçmiyor. En son biz kısırlaştırıp kurtulmuştuk bu tarz sorunlardan. Eğer çok küçük değilse kısırlaştırmayı öneririm

PERIveLIDYA

Kokulu kum almayı deneyin. O zaman kumun kokusu neyse patileri de öyle kokar.

Ealbs

Kokulu zaten pudralı ve lavantalı

Ealbs

Sokaktan aldım 25 günlüktü hiçbir şey bilmiyordu öğrettim tek tek çok yalanıyor çok temiz bi hayvan aslında ama neden bende anlamadım ama dediklerinizi uygulayacağım teşekkür ederim

Ealbs

Şu an 3,5 aylık zamanı gelir gelmez kısırlaşacak teşekkür ederim