Kısırlaştırma Ve Aşı

frknkurtt

Selamlar.

  1. sorum: 3-4 hafta sonra erkek kedimizi kısırlaştıracağız. Yaklaşık 9 aylık. Kısırlaştırdıktan sonra büyümesinde(gelişmesinde) herhangi problem oluyor mu? Yani dışarıdaki kedilere göre kedimiz biraz ufak kaldı gibi. Kısırlaştırdıktan sonra büyüme devam edecek mi?

  2. sorum: 2 ayda bir parazit aşıları vurduruyoruz. parazit aşıların 2 ayda bir olması gerekli mi? Örneğin evde 3-5 kedi bakanlar sürekli parazit aşılarını yaptırıyor mu?

3 CEVAP

2 ya da 3 ay diye öneriyorlar veterinerler ama ben o kadar sık yapmıyorum ama tabiki yaptırmayın 2 ayda bir diyemem çünkü iç parazit önemli. Dış parazit bayafir yaptirmiyorum çünkü ikisinde de pire yok dışarı da çıkmıyorlar. Kisirlastirmadan sonra büyüme devam ediyor tabi hatta daha bi hızlı buyuyolar. Stres ortadan kalkıyor. Kilo alıyor. Benim büyük kedimin patileri kocaman kocaman oldu ayı pençesi gibi oldu valla

Salihaylmz

Kısırlaştırma sonrası genellikle kediler kilo alıyor gelişiminde sorun olmuyor diye biliyorum.
Eğer kediniz kilo alsın istiyorsanız 1 yaşına kadar yavru kedi mamasına devam edebilirsiniz( ve yavru kedi maması daha besleyici)

frknkurtt

teşekkürler