Sokak Kedileri İçin

zeynepcerez

Civarda beslediğim 30 küsür kedim icin her sabah ciğerli bir mama hazırlayıp dağıtıyorum sırf kuru mama dışında bir şeyler yesinler diye,bu zarar mi,sadece kuru mamayla doyarlar mı

2 CEVAP

phariana

Fazla ciğer a vitamini zehirlenmesi yapabilir

Geneticist

Bence gücünüz yettiğince yapmanız güzel. Tek başına kuru mamayla doyarlar mı bilmem. Ben de sürekli olarak mama bıraksam bile kediler düzenli olarak gelip yemiyorlar bile ıslak mama koymuş olsam dahi. Böyle ara ara gelip yiyorlarsa yetişemediğiniz günlerde kuru mama yeter diye düşünüyorum. Çoğu zaman ona bile burun kıvırıyorlar seçici olan kediler :)