Kedi İçin Göğüs Tasmasi Kullananlar Fikirlerinize İhtiyacımız Var

Asil50

Merhaba. Benim oğlum birbuçuk yaşında üç dört ay kadar önce karşılaştırdık. Hersey çok yolunda gayet sakinleşti ama dışarıya çıkmayı çok istiyor. Evimiz giriş kat oldugundan her firsatta kaçmaya çalışıyor. Dışarıda gezmek istiyor ama bahçeye çıkınca aniden sağa sola kaçıyor. Zor yakalayıp eve getiriyoruz. sizce göğüs tasmasına alışabilirmi bu sekilde gezdirsek başarılı olurmuyuz. Bu arada daha önce harhangi bir tasma kullanmadık.

8 CEVAP

paryyaa

göğüs tasması boyun tasmasına göre çok daha güvenli ve rahat olacaktır fakat burada sizinde tutumunuz önemli ben ilk dışarı çıkarma deneyimimde kedimin canı acıyacak diye ipi çok iyi tutamamıştım ve kaçmaya çalışmıştı buna dikkatli olun derim
dışarıya meraklıysa zaten çıktıkça tasmaya alışacaktır
ve bence az da olsa çıkarmalısınız
merakını kendi gidermek için kaçmasındansa sizin kontrolünüzde gerçekleşsin

gulsundusmez

olur tabi ben öyle yaptım ama kediniz kısır mı o çok önemli kısır değilse kaçma eğilimi gösterir değilse kısırlaştırın mutlaka. Sonuçta sokaklar virüs ve bakteri olarak her daim tehlikeli benim kedim maalesef parktan virüs kaptı bir daha çıkarmadım. İlk tasmayı red edip böyle yere yapışıyorlar sabredin alışır ama yine de sokağı pek tavsiye etmiyorum

dezgicavus

Yani tasma en azından daha güvenilir olur. Takınca dışarı çıkacağını anlar zaten zamanla. Bence deneyin, tasmayı takınca ödül maması verip dışarı çıkarın. Tasmalı arada ödüllendirin. Ben alıştırmak için evin içinde öyle yaptım, ödül verdim sonra oltayla oyun oynattım biraz.

Asil50

Birazda korkağiz açıkçası evin içinde bile her sesten korkuyor😁 bu dışarı çıkma çabasını anlayamıyorum daha evde böyle korkarsan dışarıda ne halt edecen acaba😅

Digol

Kendinizin zekasına güveniyosanız(ki zaten işlerine gelince kullanıyolar) ve etrafta tehtid unsuru yoksa salın kediyi derim. Biraz sağa sola kaçsın, sonra bahçeyi keşfetsin.

tyguler

Tasma takınca benim kedim gezmiyor oraya yatıyor :))))))

Güvenli olur ama sıkılığını iyi ayarlamanız lazım yoksa fare gibi içinden çıkıp kaçabiliyorlar.

Asil50

Kedim kısır soruda yazmıştım. Etraf hiç güvenli değil arabalar çok fazla şehrin işlek bir yerindeyim. Ayrıca birçok ta kedi var dayak yer benimki kesin

Simurg1queen

Merhabalar kedinizi kısırlaştırma yapmadığınız sürece dışarıya çıkarmayın bir kere dışarının tadını aldıkları zamanda sürekli istiyorlar biz bunu yaşadık keşke hiç yapmasaymışım dışarı olayını tasma konusunda da ilk önce göğüs tasmasını evde taktık ki hemen alıştı hiç zorluk çekmedik ancak ipi kısa olduğu için dışarıda rahat hoplayıp zıplayıp koşamadığından uzun ip aldım çok daha rahat oldu çimlerde tavşan gibi zıplayıp koşuyor 😸