1 Aylık Annesiz Bebek

buse_

Arkadaşlar yarın bi kedi sahipleneceğim, 1 aylık annesiz süt tozu almam gerekiyormu sağlığı için daha minicik bişey sağlığı ve bakımını nasıl yapmam gerekiyor tecrübeli olan paylaşırsa sevinirim :)

10 CEVAP

Natkarat

Eğer 1 aylık kedi annesiyle birlikte yaşıyorsa lütfen sütten kesilene kadar bekleyin. Anne sütü aynı insanlarda olduğu gibi kedilerinde bağışıklığının mimarını oluşturuyor. Hatta 6 aya kadar sadece o antikorların etkisini görüyor desem de yanlış olmaz. Bu sebeple en azından 2 ayı doldurmasını bekleyin.

Natkarat

Başlığı yeni gördüm. Soru içinde yer almayınca fark etmemişim. O zaman aldıktan sonra süt tozu edinip belirtilen ölçülerde vermeye başlayabilirsiniz. Yaklaşık 1.5-2 ay olduğunda yaş mamaya geçersiniz. Aynı şekilde ara ara süt tozu da verebilirsiniz. Ardından hem yaş hem kuru mama şeklinde devam edersiniz. 3 aydan sonra da sadece kuru mama verebilirsiniz.

Ek olarak annesiz bir kediye yuva olduğunuz için de tebrik ederim. :)

buse_

@Natkarat gerçekten çok teşekkür ediyorum bilgiler için, o zaman yaklaşık 1,5 ay boyunca kullanıcam süt tozunu :)) rica ederim bu arada 🖐🏻😊

Natkarat

Rica ederim ama yanlış anlaşılmış sanırım. Hatta ifadem açık olmamış. Aydan kastım aylık olana kadar demek istedim. :) Yani yaklaşık 15-30 gün arası kullanmanız yeterli olur. Bu arada sizi annesi olarak görmeye başlayacak. Muhtemelen uzun vadede size fazlaca düşkün olacaktır ki bu oldukça güzel bir şey. :)

mihriii

2,2-5 aylık olana kadar kullansanız daha iyi bence anne sütü kadar besleyici değil sonuçta.1 aylıklar kendi tuvaletlerini yapabiliyorlar mi bilmiyorum ama yapamıyorlarsa her süt içtikten 10 dakika sonra falan poposuna masaj yapıp tuvaletini yaptırmanız lazım.Göbüşüne bol bol masaj yapınca da bağırsakları hareket ettiriyor iyi geliyormuş.Vücut ısılarını dengeleyemedikle için yanina sıcak su da koyarsanız iyi olur.

mihriii

süt tozu olarak da biopetactive,gimcat,beaphear gibi bilindik markalarınlı güzel olabilir diye düşünüyorum

eceyilmaez

1 aylık kedi kuru mama yiyebilir diye düşünüyorum ya da 1-2 hafta içinde yiyecektir.

buse_

Yardım lütfenn🥺

buse_

Gündem yapıyorum kimse cevap vermiyor :(

buse_

Herkese çok teşekkür ederim:)) dediklerinizi uygulayacağım