Aniden Bacakları Tutmadı

Ayben02

Kedim yaklaşık yarım saat önce ayağa kalktı ve topallamaya felçli gibi yürümeye başladı yani arka ayakları tutmadı biraz önce de hâlâ topalliyordu şimdi düzeldi sebebi ne olabilir ? çok korktum ama..

9 CEVAP

Natkarat

Öncelikle geçmiş olsun. Lütfen en kısa sürede veterinere götürün.

Ayrıca kulaklarını ve patilerinin sıcaklığını kontrol eder misiniz? Normalini bildiğinizi düşünerek normalden fazla sıcaksa havale geçiriyor ya da sınırında olması muhtemeldir.

MERQ

Her ihtimal veterinere götür. Büyük olasılıkla A vitamini toksisitesi. Tavuk ciğeri falan sık yediriyor musun kedine? Geçmiş olsun.

Ayben02

Keyfi iştahı falan herşey yerinde şimdi iyi zaten birden olunca çok korktum FIV+ olduğu için bağışıklığı çok çabuk düşüyor ama hiçbir sorunu yoktu probiyotik de kullanıyoruz zaten @MERQ hayır sık yedirmiyorum

Çok geçmiş olsun. Allah yardımcınız olsun. Yavrunun da sağlıklı tüyü kadar ömrü olsun

Ayben02

Hekimle görüştüm hastalığın sinirsel boyutu etki göstermeye başlamış sebebi oymuş

Peki yapılabilecek bir şey var mı? İlerler mi bu durum

gulsundusmez

Allah göstermesinde fip başlangıcında oluyor bu sinirsel formlar

Ayben02

Maalesef kesin bir tedavisi yok bağışıklık güçlendirici kalsiyum vitamin tarzı şeylerle normal yaşam sürmesi planlanıyor fakülteye gitmemiz lazım ayarlamaya çalışıyorum ama imkanım yok napacagimi bilmiyorum

Ayben02

Zaten kronik hastalığı var fip değil FIV