Erken Çiftleşme

2 kedim var erkek 14 aylık dişi 10 ayına girecek dişi kedim kızana girdi bende odaları ayırmıştım bugün sabah evden çıkarken kapıyı açık unutmuşum bunlar çiftleşmiş galiba eve geldiğimde çiftleşme pozisyonunda yakaladım sorum şu dişi kedim hamile kalırsa ne gibi riskler var neler yapmalıyım

4 CEVAP

Ekindegss

10 aylık bir kedinin hamile kalması çok normal keşke önleminizi alıp erkek kedinizi kısırlaştırsaydınız bence artık olan olmuş ama tekrar olmasın diye erkek kedinizi kısırlaştırın.

buse_

Doğruma gibi bi riski var 😄 zaten büyük ihtimalle hamile kalmıştır yapılabilecek bişey yok maalesef, çiftleştikten 24 saat içinde hamile kalıyorlarmış işiniz biraz zor a benziyor 2 tane kedi ve daha da gelicek :D yani kısacası risk yok ama doğurduktan sonra yavrular sütten kesilince tekrar çiftleşebilirler o kötü olur sizin için o yüzden ayırmak zorundasınız sanırım (tek risk bi daha hamile kalması.)

Baya erken olmuş cidden. Normalde 250 aylıkken falan çiftleşiyorlar zaten. Eğer çiftleştilerse hamile kalma ve allah korusun doğum yapma riski var.

BademSeker

Benim kedim maalesef 5.5 aylikken çiftlesmisti. Sağlık problemi yasamadik cok sukur hic fakat kedim cok yoruluyordu emzirme doneminde falan. 10 aylik gayet normal. Bol bol kuru ve yas besleyin