2. Kedi??

tyguler

Bazı yerlerde 2 kedi bakmanın 1 kedi bakmaktan daha kolay olduğunu duydum. Sadece masraflar 2 katına çıkacakmış kumunu daha sık temizleyecekmişiz aşıya gidince 2 aşı ödeyecekmişiz mama da daha hızlı bitecekmiş ama 2 kedi birbirine kardeş olacak sıkılmayacaklar birbirlerine yoldaş olacaklarmış. Bu doğru mu?

19 CEVAP

tyguler

Bir de mesela dokaktan sahiplensem ve o kedinin fip olma ihtimali var o zaman ne yapabilirim kendi kedimi nasıl koruyabilirim yeni kedide parazit varsa parazitin bize ve kedime bulaşmaması için ne yapabilirim yani sokaktan sahiplenmeyi çook ustiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum acaba ilanlardan mı sahipmensem içdış parazit aşısı olan bir kediyi ve fip olma ihtimali düşük bir kediyi kendi kedimi riske atmak istemiyorum

tyguler

Çok aoru aoeuyorum biliyorum ama bi sorum daha olacak.
Benim kedim 1.5 yaşında kısır erkek bir kedi.
Ben erkek mi dişi mi sahiplenlemeliyim
Yavru mu olmalı yetişkin olsa da olur mu
Yeni kedi kısır olmasa olur mu kavga ederler mi biri kısır biri kısır değilken
Ve yavru kedi olursa kendi kedimin kitten mama yavrunun da kısır mama yemesini nasıl önlerim

tyguler

1 soru daha :))))))
Benim kedim kısır ama hâlâ çiftleşme hareketi yapıyo arada dişi kedi alsak onu rahatsız eder mi acaba

tyguler

@storsfelin cevaplarinız icin tesekkürler. Kedim cins ana safkan değil. Üreticisini falan bilmiyorum biz bizimle aynı aynı sehirde yaşayan birindem aldık o kişinin de başka kedisi yoktu.
Lösemi aşısının 1.sini yaptırdık devamını da yaptırmayı düşünüyorum açıkçası.
Kedim cins ama ben tekir de bakmak istiyorum bana daha cana yakın geliyorlar :))
Bakalım hayırlısı