Lütfen Acil Bakın Kedimde Problem Var

Smee

2-3 haftadır kedime pireye karşı beaphar marka tasma takdık yaz geldiği için önlem almak amaçlı. Bir kaç gündür boynunun yukarı tarafını kaşıyor amma baktığımda bir şey yoktu. Bügünse baktım küçük bir yerde kırmızı noktalar oluşmuş. Tüm derisini kontrol etdim hiç bir problem yok yalnızca o bölge. Çok endişeliyim acaba alerjimi yoxsa mantarmı yoxsa kaşıdığı için mi? Lütfen acil yardım edin, en kısa zamanda vete götürücem

10 CEVAP

Digol

Mantara pek benzemiyo mantar olsa düzgün kırmızı içi boş bir diare olurdu. Daha önce tasma kullandı mı? bu tasmanın kumaşı farklı mı? tasma kumaşı rahatsız edebilir, kaşımış olabilir. Önlem amaçlı bölgeye baticon veya Kulak-Deri-Ağız bakımı için olan sülusyonlardan sürebilirsiniz mikrop varsa kırılır.

Mantara benzemiyor konusunda +1 .

Takmayın tasmayı. Varsa kantaron yağı , biberiye yağı vs sürün.

mihriii

benimkinin mantarlı olan bölgeleri böyleydi öyle kırmızı yuvarlak falan yoktu mantar da olabilir yani

Smee

Cevap için teşekkürler, tasmasını çıkarıp bir kaç gün gözlemleyeceğim iyileşmezse vete gidicez umarım mantar değildir:(

Minigimmm

Kedisi mantar atlatmış biri olarak baktığım zaman hiç mantara benzetemedim. Alerji yapmiş olabilir. Deri solusyonlariyla günde 3 kere pamukla bastirin hafifce silin o bolgeyi geçer inşallah geçmiş olsun😊

Minigimmm

Rica ederim ne demek. Onlara bisey olunca çaresiz kaliyor insan gercekten. Size tavsiyem batikon değil de "pet body cleaning" markasinin cıkarmis olduğu nano gümüş iyonlu sprey ve mendilinden almanız. İnstagram uzerinden yazarsaniz hatta buraya yuklediğiniz resmi onlarada atarsaniz onlar size nasil ne şekilde kullanmaniz gerektigini ilgili bir sekilde anlatiyolar. Bize mantar tedavisinde çok yardimci oldu veteriner hekimimiz vermisti daha sonradan spreyimiz bitince ben instagram uzerinden de siparis verdim. Sayfasina bakarsaniz zaten birçok tedavide yardimci olduğunu atilan resimlerle gorebilirsiniz. Hazir mendilleri, havlulari var. Havlusu buyuk ama 15 li mendillerinden bir kutu alirsaniz o bolgeyi gunde bir kere silip 2 3 kerede spreyini sıkarsiniz hic biseyi kalmaz. Spreyde elinizin altinda bulunur her turlu ihtiyacina kullanabilirsiniz. Ağiz goz kulak temizliginde de geçerli.

Smee

Evet geçen sene de yaz yaklaştığında kullanmışdık, bu sene de aynı marka kullandık elastik kokulu olandan, şimdi tasmayı çıkardım bir süre tasmasız gözlemleyeceğim, çok teşekkür ederim cevap için

Smee

@minigimmm çok teşekkür ederim, sabahdan beri moralim aşırı bozulmuşdu şimdi siz söyleyince sevindim🙂 o bölgeye batinoc sürmüşdüm sabah. Bir kaç gün daha gözlem yapacağım İnşallah değildir

Smee

@minigimmm aynen öyle ben de aşırı stres yaşıyorum küçücük bile olsa bir şey olunca, detaylı bilgi için çok teşekkür ederim🤗 Kulak temizliğini kulak çubuğunu hidrojen peroksitle nemlendirip yapıyordum, şimdi bunu kullanırım

MANTAR acil vete gidin