Tek Kedi Beslemek?

miupiu

kediniz gün içerisinde sıkılmasın diye neler yapıyorsunuz? yalnızlık onu üzüyor mudur diye takan var mı benim gibi?

10 CEVAP

AdaCoco

Ben de tek kaldığı için üzülüyorum, ama bütçem yetmiyor :(

nil7

Bunu çoğu zaman bende düşünüyorum yalnız diye üzülüyorum ben elimden geldiği kadar oynuyorum keşke daha çok elimden gelse ama kediler bir zaman sonra oynamaktan bile sıkılıyor bence kaçıyor ☺ özellikle saklambaç çok seviyor evde birlikte oynuyoruz.Lastik(kalin lastik saç tokası) toka çok seviyor folyoyu top yapıp oynatabilirsiniz o da yoksa poşeti top yapıp etrafına bant geçirebilirsiniz kolaların kapaklarına da bayılıyor. O kadar çok oyuncak aldım ki ona ama bunlar favorilerimiz olmazsa olmazımız.

miupiu

dediğinize katılıyorum, şu veteriner pahalılığı ve mama fiyatlarıyla kedi sahiplenebilmek çok zor. tabii bunun başka boyutları da var herkes kedi istemeyebilir ama ben ekonomik olarak düşünenlerdenim. açıkçası bende kedilerde çok fazla stres olduğunu duymuştum belki psikolojik bir şeyi olur da sebebi ben olurum diye ikinci kedi düşünüyorum ama pek mümkün değil. oyuncaklar alıyorum ama tabii dilini konuşup anlaştığın bir canlı gibi olmuyor, hiç tek kedi besleyen de görmedim haksızlık mı ediyorum diye düşünmüyor değilim. biraz rahatladım tek kedisi olan görünce 🤣

gulsundusmez

bende 1di işe gittiğim için eve geldiğimde kendi kendine paspas altı halı altı oyuncak saklayıp oynadığını görmem beni üzüyordu enerjide atamadığı için her gece saat 04:00'de kalkıp oynamak istiyordu şimdi mi hepsini sokaktan kurtardığım 3 kedim var :)) para verip hava atacağım diye 2000 3000 tlye üretim kedi almadım almayacağımda

Simurg1queen

Merhabalar benim kedim de tek evcil dostum evin sahibi 😸 yalnız olmayı seviyorlar ve çok uzun süre yalnız bırakmazsanız sıkılmazlar.. sabah ondan akşam yediye kadar yalnız kalıyor geldiğim zaman muazzam güzel karşılama ve evin içinde dolaşırken beni hiç yalnız bırakmıyor tuvalet de bile kapıyı tırmalayıp miyavlıyor.. Pandemi dolayısıyla 1 hafta evdeydim sürekli oyun oynadık ama 3.günü hiç beni umursamamaya başladı yani sizi görmediği zaman özlediğini gösterecek

tyguler

Ben kafaya taktım. 2. kedi sahiplemmeyi düşünüyorum yakında şu an evde sıkılmasa bile bir gün bu pandemi bitecek ve biz normal hayatlarımıza geri dönünence çok sıkılacak :(

Merkan

Aynı durumu bende yaşıyorum. Normal uyuma zamanları dahi olsa bazen ona bile üzülüyorum . Eşimi ikna etmeye çalıştım 2. Kedi için hatta burda da sormuştum bir süre önce nasıl ikna ederim diye ama yok. Keşke bekarken yapsaydım demiyor değilim 😂😂

Ben folyolardan minik toplar yaptım onunla oynatıyorum bazen atıyorum bazen yerde sürüyerek attırıyorum ama genelde anlık gelişiyor oyun uydurmalarım 😂 ama ses çıkaran herşeyle oturduğum yerden oynatıyorum zaten kendi evin bir ucuna koşturup atlıyor geri kaçıyor geri atlıyor bir şekilde enerjisini atıyor günlük 15 30 dk arası. Önceden 1 saat oynuyordum ama şimdi iş başladı evdende çalışsam anca o da vicdan rahatlatmak için ya😅

Merkan

Eklemeyi unuttum çevremde çoğu kişi sıkılacağını sanmıyorum kediler insanlar gibi değil zaten günün 5 6 saati uyanık olup yarısında da kişisel ihtiyaçlarını gideriyor diğer yarısı aktif oluyor kalan zamanda normal uyuklama modunda oluyor demişti. Ha 2. Kedi olursa daha iyi olur diyorlarda herkesin durumu müsait olmuyor maalesef

Bal gibi de keyiflerine bakıyorlar valla:D ama 2 kedi her zaman tek kediden daha iyidir özellikle çalışıyorsanız ve zamanınız kısıtlıysa. Ben neredeyse tüm günümü veriyorum şapşala, bir zahmet sıkılmasın

Monserzk

Bende düşündüm bunu 2.kediyi almayı ama kedim 2.kediyle anlaşamaz depresyona girer diye düşünüyorum o yüzden bu fikirden bir süreliğine vazgeçtim