Kedimin Çişi Neden Köpüklü Olabilir?

Policlal

Fotoğrafını çekemedim kumu hemen topaklandı fakat kedimin çişinin köpüklü olduğunu gördüm. Sıvı alımında bir sorun yok hem yaş mama yiyor hem de su tüketimi iyi. 8 aylık erkek bir kedim var. Bilen lütfen yardım etsin bu önemli bir şey mi?

1 CEVAP

MERQ

Benim çişim de köpüklüdür. İdrar köpüğü vakalarının yüzde 80'nin üzerinde hastalıkla alakalı bir neden sonuç ilişkisi olmamakla birlikte idrarda protein kaçağı olabilir. Böbreklerle alakalı bir durumdur. İşeme şiddetine, kum kabıyla ya da kumuyla olan etkileşimine bağlı köpürme de gelişebilir. Unutmayın her köpüklü idrar hastalık belirtisi değildir! İçinizi rahat ettirmek istiyorsanız tahlil yaptırabilirsiniz.