Kedim İçin Hangi Mamayı Kullanmalıyım?

Corapveben

2 hafta önce yavru bir British shorthair kedi sahiplendim. Sahiplendiğimiz yerde advance kitten tavuklu mama kullanıldığı için biz de 1,5 kg aldık. Ancak ben içeriğini pek beğenmedim. Hangi mamaları tavsiye edersiniz?

22 CEVAP

@Zeeelis Advance'in cruelty-free garantisi yok bildiğim kadarıyla, Felicia'da Çağatay firmasında üretiliyor zaten onlar cruelty-free. Ya orada bahsedilen taze et, kurutulmuş etin kurutulmamış hali yani tek farkı bu; taze olması ne olduğunu değiştirmiyor. Taze et olması tabi ki bir artı ama Felicia'da %46 kurutulmuş tavuk var, az bir oranda da değil ki? Taze et neden bu kadar önemli anlamıyorum? BonaCibo ile ilgili düşüncelerim de aynı ben hiçbir yerde kötü demedim, üriner sistem problemleri yaşanıyor Çağatay'ın mamalarında o ayrı bir konu ben içeriğe bakıyorum şu anda.

Bu açıklamayı Farmina da yapmıştı bir ara ama benim güvenim sarsıldı bir defa. Dün yazdığı ibareyi bugün sözde yönetmelik yüzünden yazamıyor olması oldukça şüpheli geliyor bana. Mesela Hermos, içerik kısmına rahat rahat "kurutulmuş xxx eti" yazıyor ve bence gerçekten kurutulmuş et kullanıyor olsaydı Çağatay da övüne övüne böyle yazardı :/

Mesela Farmina' nın içeriği tüm dillerde değişti, dünya genelinde bir yönetmelik değişikliği bana pek bir absürt geldi açıkçası. 😆

Ona bakacak olursak Hermos'un ürettiği PawPaw marka mamada da kurutulmuş tavuk eti yazıyor, Çağatay daha kurumsal bir firma.

Oqrenerde06

Acana First Feast ya da N&D balıklı alabilirsiniz şikayetler az bunlar da.

golsahyildirim

Bütçeniz nedir, ona göre mama önerisi yapabilirim :) Felicia ile beslemiştim kedimi, bir problem gözlemlememiştim ancak maddi gücünüz varsa elbette daha iyi mamalar alabilirsiniz :)

Corapveben

Aslında Advance'yi içeriğinde domuz ürünü gördüğüm için değiştirmek istedim mama kabını temizlerken içim rahat değil açıkçası