Kedim Tuvaletindeki Pisliği Eve De Getiriyor

Minikoo

Merhaba, kedim tuvaletini yaptıktan sonra aynalarında ki kumu ve kumla birlikte küçük küçük dışkılarını ayağıyla birlikte getiriyor. Yatağıma da dağılmaya başladı bunlar ve iyice rahatsızım bu durumdan başına gelen çözüm önerisi sunabilecek olan var mı?

11 CEVAP

Merkan

Farkında olarak yapmıyordur çünkü bilinçli olarak yapsa kabına gitmez direk herhangi bir yere yapardı tuvaletini :) farkında olmadan basıyor olabilir benimki de ara sıra yapar hatta küçük tuvaletinin üzerinede bastığını farkettim ışıkta heryerde yürünmüş pati izlerinin parladığını görünce şok olmuştum. tuvaletini günlük temizlememe ve kumunu da fazla fazla koymama rağmen ama denk geliyordur muhtemelen ama çözüm öneremem 3 tene büyük boy paspası olmasına rağmen oluyor çünkü arada :) yalnız değilsiniz :D

Minikoo

Edit: aynalarda ki değil ayaklarında ki

gulsundusmez

belli ki kumunuz çok kötü kumunuzu değiştirin kum derinliğiniz kaç cm 7 cm olmalı ve mümkünse sabah akşam temizleyin belki tuvaleti için eşinirken eski kaka yapışıyor takılıyor. Benim 2 kez başıma geldi ama sebebi uzun tüylerinden poposundaki tüylerle geliyordu kestirdim kurtulduk.

Minikoo

Kumun sanicat marka öneriyorlar diye aldım beğeniyorum da başlarda böyle bir sorun yoktu şimdi oluşmaya başladı her gün düzenli olarak temizliğini yapıyorum

Mert2021

Kediniz kaç aylık. Kakasına basıyor olabilir çünkü başka türlü küçük küçük dışkılar olmaz.

indovf

Kedi önü paspasları da bu konuda yardımcı olabilir. Ben kullanmadım gerçi ama

merveunals

Ben vancat aktif karbonlu kum ve kedi paspasi kullaniyorum, hic boyle sorun yasamiyorum, paspas ozellikle patilerdeki kumu cok iyi topluyor evin icine dagilmasini engelliyor

Dışkısına basıyor olabilir benim kedim de 2.5-4 ay arası dediğiniz şekildeydi büyüdükçe daha dikkatli oluyorlar şimdi kirli gelmiyor patileri. Ayrıca sanırım dışkısı da yumuşak ki bulaşma oluyor probiyotik ile destekleyebilirsiniz

Minikoo

@mert2021 @selininpatisi benim kedim 8 aylık anlam veremiyorum bende tuvaletinin önünde paspas değil ama kullanmadığımız bir havlu var

Asil50

Genelde topaklasan kumlarda o sorun oluyor bence.kumlar birbirine ve ayaklara yapışıyor. Ben topaklanmayan tercih ediyorum

Minikoo

@asil50 hangi kumu kullanıyorsunuz