"Mera" Kedi Mamasının Yeni Serisi !

Minigimmm

Merhabalar. Kedim 10 aylık erkek. 5 aydır kızgınlık döneminde. Bağışıklığı duşuk ve corona pozitif olduğu için şuan malesef ki kısırlaştırma operasyonu yapılamıyor. Mama olarak önceden proplan kullanıyorduk. 3 aydır mera markasının çıkan yeni serisine geçiş yaptık. 2 paket larvalisindan 1 pakette somonlusundan kullandik. Aşiri bir şekilde tüy dökümü var. Sebebi mama kaynakli midir mevsimsel mi yoksa kizginlik döneminde olduğu için mi bilemiyorum. Veteriner hekimimizin dediğine göre şuan kizginlik döneminde olduğu için mama kaynakli olup olmadiğini bilemeyiz. Kisirlastirildiktan sonra anlayabilirmişiz. Bu çıkan yeni seriyi kullanan deneyimleyen var mı ? Tüy dokumu sorununu yaşayan oldu mu ? Ve mama sizce nasıl bir içeriğe sahip iyi mi kötü mü. Fotoğraf olarak yükledim.

19 CEVAP

sultansbutler

ayrıca içeriğini karşılaştırdığınız mamalar aynı değil ki. Birisi tahılsız seri diğeri tahıllı. yani Türkiye'de ki formül farklı nasıl olsun.

sultansbutler

kesin yararları var demedim belki dedim. yani tartışmaya açık bir konu iyi araştırmak lazım 🤷‍♀️ ve dediğim gibi bütün tavuk kullanılmasında hiçbir sorun yok. herşey öğütülüp büskivi haline getiriliyor. niye olsun ki bi zararı.

@sultansbutler o zaman iyi mama tartışmasına hiç de gerek yok. Zaten sonuçta tavuğun bütün parçalarını kullanmaları oldukça güzel bi durum her mama verilebilir. Kilosu 10 TL'lik mamada da tavuk var en kilosu 100 TL olan mamada da. Değil mi?

sultansbutler

şimdi ben bu konuyu nereye çekiyorsunuz onu anlamış değilim. beni uyarmaya/düzeltmeye çalıştığınız nokta nedir? fitmin tahılsız serisi içinde bütün tavuk kullanılmış ve bunda hiçbir sorun yok nasıl olsun? tavuğun kafası ya da bacaklarını kedi/köpekler yiyebilir bunu biliyor muydunuz? kurutulmuş ördek kafası köpekler için çok lezzetli bir ödüldür bunu biliyor muydunuz? yani hayvanın bu kısımları vitaminsiz değil. biz akciğer yemiyoruz ama hayvanlar gayette yiyebilir. düşük kalite mamalarda kullanılan et ve türevleri/kümes hayvanı proteini diye yazdıkları şey sadece gaga, ayak ya da bazı/arta kalan iç organların öğütülmüş halidir yani kıyıda köşede kalan artıklar. mamaya SADECE bunlar eklenirse tabiki kilosu 10 lira olur. ama tavuğun atıyorum göğüs ve but kısmıyla beraber bacak ve kafasının öğütülmesinde, mamaya karıştırılmasında ne gibi bir yanlışlık var? adamlar daha napsın bütün tavuk atıyorlar mamaya.