Chefs Choice Yaş Kedi Maması

aliberken

Chefs choice yaş mama kullanan var mı?
Kedi yaş maması olarak hangi markayı kullanıyorsunuz ve fiyatı nedir?

11 CEVAP

patili

chesf choice berbat bir mama değil. zeytin ezmeli bıldırcınlısı birkaç çeşidi gayet güzel. içeriği %100 et değil. ama berbat da değil.
kaliteli yaş mamalar;
gimcat shinny cat
schesir
animonda (carny olanı)
naturea (değerleri çok düşük çok diyet bir mama. kilolu bi kediniz yoksa, gereksiz. almayın.)
sapphere in bazı serileri. bunlar güzel markalar.
bir de miglior gatto'nun arı sütlü & propolisli serisi de güzel.

ursaminor

Dişlerine bakım yapılmayan, dişleri düzenli fırçalanmayan her kedinin dişinde kuru veya yaş mama yemesiyle alakalı olmaksızın tartar oluşur zaten :) - Aynı bizler gibi...
Yaş mamayla alakası yok onun şehir efsanesi onlar. Bu konuda yabancı veterinerlik fakültelerinin çok fazla makalesi var. Forumlar ve bloglar yerine bu makaleleri okumanızı tavsiye ederim. Zira forum ve bloglar kişisel görüşlerden, bu makaleler ise bilimsel gerçeklerden oluşuyor.

patili

benim1kedimvar ; kakasında yumuşama olması normal. sulu bir mama yeyince haliyle kaka da öyle oluyor. sindirim sisteminin alışmasıyla da ilgili aslında

sezind

Ben royal canin kısırlaştırılmış yaş maması kullanıyorum kedilerimde taş oluşmaması için. Sizin kediniz kısır falan değilse Gimcat, Gourmet, Hills öneririm.

Cotontzu_Siri

Benim baktığım çeşidi en kötüsüydü o zaman :D

ursaminor

Bu çok tartışılan bir konu sayın aliberken. Ancak kuru mamalardaki nem oranı (dehidre oldukları için) düşük oluyor, o yüzden her gün verilmesini savunanlar da bolca var.
Ayrıca bazı kediler gerçekten de yaş mama hastası olabiliyorlar. Biz de kızımıza her gün 85grlık yaş mama veriyoruz sabahları. Löplöp yutuyor 2-3 dk içinde :D

Cotontzu_Siri

Berbat bir yaş mama. Naturea, schesir, animonda ve brit care önerebilirim.

aliberken

Teşekkür ederim önerileriniz için.Ne sıklıkla veriyorsunuz yaş mamayı peki

patili

bazıları hergün veriyor bazıları haftada 3 gün. ben 2sini de uygun buluyorum. imkanınıza göre 2 seçenekten birini seçin. yiyorda hrrgün verin. bazı kediler var (benimki gibi) haftada 3 gün bile yemeyi reddediyor. o zaman haftada 1 verirsiniz.

aliberken

Her gün 1 konserve(80-85 gr olanlardan) veriyorum severek yiyor.Bazı sitelerde her gün zararlı diye okumuştum ama sevdiği için dayanamayıp veriyorum :) Teşekkürler

Benim1kedimvar

Ben kedime haftada 1 veriyordum yavas yavas arttiracaktim (brit care 100 gr lik paket ) ama ikinci paketten bir kaşık yiyince yumusak kaka yapmaya basladi o yuzden vermeyi kesmistim. Simdi hasta oldugu icin hep yas mama veriyorum . kuru mamayi toz haline getirip iyice sulandiriyorum.

Yas mamanin asirisinin dise zarari varmis tartar olusturuyomus. Kedimin dislerinde parcaciklar kaliyor . o yuzden bana gore bu dogru . aslinda kediden kediye degisir. Ama yinede her gun vermek istiyosaniz yavas yavas arttirin derim. Ve de vet hekime danisin