Yavru Sokak Kedilerine Veteriner Müdahalesi Acil

moonssalute

Sitemizde doğum yapan kedinin 5 yavrusu var, sitedeki birkaç kişi olarak sitenin içinde düzenli besliyoruz ama bugün gittiğimde yavruların mantar kaptığını gördüm tüyleri yer yer dökülmüş derileri yara olmuştu. Veterinere götürsem ücretsiz tedavi ederler mi?

5 CEVAP

Yapacaklarını sanmıyorum..
Tamamen insanlıkla alakalı bir durum.
Varsa da ben bilmiyorum

AdaCoco

Belediye veterinerine götürseniz belediye veterinerleri ücretsiz hizmet veriyor.

mihriii

zannetmiyorum zaten o kadar küçük yavrulara mantar tedavisi yapılabilir mi onu da bilemedim aşı yapamazlar,ecosin uygulansa üşürler,mantar kremini falan da anneleri yalayabilir

mihriii

crystalin veya dr animal falan kullanılabilir ancak gibime geliyor

MERQ

Belediye veterinerleri ücretsiz ama aldıkları kedileri size geri vermezler, adam akıllı ilgileneceklerini de sanmam.

Konazol şampuan alın eczaneden en fazla 15 lira falandır. Kedilerin başından gözünden uzak tutarak tüm vücutlarını yıkayın. Durulamadan önce 3-5 dakika bekletin. Güzelce durulayın. Kediler çok küçükse bu öneriyi es geçin. Kaç haftalıklar bilmiyorum.

Bir diğer ve daha kolay yaklaşım zerdeçalı suyla macun gibi yapıp sorunlu bölgelere güzelce sürün. Mantarlarda tüm vücuda uygulamak daha etkilidir ama iş görür. Anneleri yalasa da bir şey olmaz. Geçmiş olsun.